دفترکار مجازی چیست و برای کسب و کارها چه مزایایی دارد؟

دفترکار مجازی چیست؟ دفتر کار مجازی یا virtual office یکی از مهمترین قابلیت های یک مرکز تلفن اینترنتی است. یک دفتر کار مجازی در واقع یک سرویس مجازی است که برای کسب و کارهای نوپا و کوچک و یا فروشگاه های اینترنتی که مکان فیزیکی ندارند، بهترین و ایده آل ترین گزینه است. متقاضیان راه اندازی یک virtual office، می توانند در ازای پرداخت مبلغی به مراتب پایین تر از راه اندازی یک مرکز تماس فیزیکی، از قابلیت های متنوع و پرشمار یک مرکز تماس مجازی نهایت استفاده را ببرند.

در کشور ما و در سال های اخیر، ایجاد دفاتر کار مجازی بسیار رواج داشته و شرکت های ارائه دهنده این خدمات به سرعت افزایش یافته اند. مهمترین خدماتی که یک virtual office به شما ارائه می دهد، قابلیت استفاده ار تلفن گویا، منشی مجازی و یک مرکز تلفن مجازی است. تا انتهای این مطلب با مرکز تلکام ایران همراه شوید تا بیشتر به دفتر کار مجازی بپردازیم.

دفتر کار مجازی برای چه کسب و کارهایی مناسب است؟

در عصر حاضر و با رشد روز افزون تکنولوژی و اینترنت، نیاز کسب و کارها و شرکت ها به ایجاد یک مکان فیزیکی مشخص تا حد زیادی کاهش یافته است و بسیاری از کسب و کارهای نوپا، کوچک و حتی استارتاپ ها از یک virtual office برای رسیدن به اهداف خود استفاده می کنند.

بسیاری از کسب و کارها از نیروهای فری لنسر برای پیشبرد اهداف خود بهره می برند و تعداد کارمندان حضوری آنها بسیار ناچیز است، از این رو راه اندازی و ایجاد یک دفتر کار مجازی با سخت افزارهای فیزیکی برای آنها چه از لحاظ هزینه و چه از لحاظ منابع انسانی چندان مقرون به صرفه نیست.

ایجاد یک مرکز تلفن اینترنتی، نه تنها به این کسب و کارها فرصت استفاده از خدمات ارتباطی در بستر ویپ و اینترنت را خواهد داد، بلکه سبب می شود تا با کمترین هزینه و بدون اشغال فضای فیزیکی، از خدمات یک مرکز تماس و قابلیت های متعدد آن نهایت استفاده را ببرند.

دفترکار مجازی چیست و برای کسب و کارها

یک دفتر کار مجازی چه خدماتی را به کسب و کارها ارائه می دهد؟

  • استفاده از قابلیت های ایمیل مارکتینگ
  • استفاده از خدمات crm
  • ایجاد ویدئو کنفرانس
  • مدیریت و توزیع ترافیک تماس های ورودی
  • استفاده از قابلیت های گزارش گیری و تحلیل عملکرد
  • بهره مندی از امکانات فکس اینترنتی
  • بهره مندی از خدمات تلفن گویا
  • ذخیره و ضبط دقیق تماس ها
  • استفاده از منشی مجازی
  • بهره مندی از خدمات مرکز تماس

مزایای استفاده از دفتر کار مجازی برای کسب و کارها چیست؟

راه اندازی دفتر کار مجازی برای کسب و کارهای مختلف با مزیت های بی شماری همراه است که عبارتند از:

بهبود هویت و اعتبار کسب و کار شما

یکی از بزرگترین مزایای راه اندازی یک virtual office برای کسب و کارها و فروشگاه های اینترنتی، افزایش اعتبار این  فروشگاه ها، شرکت ها و کسب و کارهای نوپاست. استفاده از این سرویس سبب می شود تا کسب و کار شما یک هویت واقعی میان رقبا و عموم مردم پیدا کرده و میزان اعتماد به شما چندین برابر شود. شما با بهره مندی از قابلیت های یک مرکز تماس واقعی می توانید در راستای جلب رضایت مشتریان خود گام بلندی بردارید.

 افزایش بازده و صرفه جویی در هزینه

فروشگاه های اینترنتی عمدتا به دلیل هزینه های بالا، از ایجاد یک مکان فیزیکی برای فروشگاه خود فراری هستند، از طرفی آنها دوست دارند تا از خدمات یک شرکت واقعی با مکان فیزیکی بهره مند شوند، ایجاد یک دفتر کار مجازی بهترین راه حل برای رسیدن به اهداف فروشگاه هایی است که به صورت مجازی و بدون مکان فیزیکی علاقه مند به فعالیت هستند.

کسب و کارهای کوچک و نوپا که در ابتدای راه، توانایی صرف مخارج سنگین برای راه اندازی یک مرکز تماس فیزیکی را ندارند، به منظور کاهش هزینه ها و افزایش بازده، می توانند از خدمات یک دفتر کار مجازی با ایجاد یک مرکز تماس اینترنتی و برون سپاری مرکز تماس نهایت استفاده را ببرند.

خدمات دفتر کار مجازی

 کاهش منابع انسانی

وقتی شما دارای مکان فیزیکی نباشید و یا در صورت داشتن مکان فیزیکی، خدمات مرکز تماس شما به صورت مجازی برون سپاری شود، شما با کاهش منابع انسانی مواجه خواهید شد و این به نفع کسب و کار شماست، چرا که هم سبب کاهش مخارج شما بابت پرداخت حقوق اضافی به کارمندان شما می شود و هم سبب کاهش منابع انسانی شده و می تواند تمرکز کارمندان شما را روی موارد کاری مهم تر، افزایش دهد.

حتما بخوانید : مجازی سازی Storage چیست

 بهبود مدیریت و رضایت مشتری

یک دفتر کار مجازی به دلیل خدماتی که به شما ارائه می دهد، می تواند سبب مدیریت بهتر شما روی سیستم کاری کارمندان و مشتریان شما گردد. بهره مندی از ابزارهای CRM و همچنین ابزارهای تحلیلی و گزارش گیری، می تواند اطلاعات جامعی را درباره مشتریان و نحوه عملکرد کارمندان شما تهیه کند، که استفاده از این اطلاعات، سبب بهبود کنترل و مدیریت بر نحوه عملکرد کامندان و ایجاد ارتباط بهتر با مشتریان خواهد شد.

برای راه اندازی یک دفتر کار مجازی و یا مشاوره رایگان، با کارشناسان ما تماس بگیرید.

در بحث پیرامون این مقاله شرکت کنید

تیم ایران تلکام

همانطور گفتیم وردپرس فقط یک اسکلت‌بندی اولیه به شما می‌دهد پس بقیه کارها با خودتان است.

درباره تیم ما بیشتر بدانید

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید