سانترال voip

تجهیزات و امکاانات مرکز تماس و سیستم‌های voip به حدی افزایش پیدا کرده است که بسیاری از تجهیزات موجود در این سامانه‌ها برای ما ناشناخته باقی مانده‌اند. سانترال voip یکی از تکنولوژی‌های بسیار ضروری سامانه ویپ است که لازم است در مورد آن اطلاعات کافی داشته باشیم. سانترال voip و سایر اجزای این سامانه می‌توانند یک مرکز تماس مناسب را برای شما راه اندازی کنند. اما قبل از هر چیز لازم است که با خود سانترال آشنا شویم.

سانترال چیست؟

سانترال یک باکس سخت افزاری است که تمامی اجزای مورد نیاز برای راه اندازی یک مرکز تلفن را در خود جای داده‌اند. در واقع سانترال یک مرکز مخابرات کوچک است که می‌تواند تماس‌های ورودی و خروجی به یک مجموعه را مدیریت کند. سانترال‌ها معمولا قابلیت برنامه زیری شدن را دارند و امکانات مختلفی را در اختیار استفاده کنندگان قرار می‌دهند. سانترال در بسیاری از مراکز کوچک و بزرگ برای مدیریت تماس‌ها و داخلی‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

سانترال-ویپ

سانترال VOIP چیست؟

اگر از قبل با سیستم voip باشید، می‌دانید که ویپ به معنای انتقال صدا بر بستر شبکه است. سانترال ویپ همان وظیفه سانترال سنتی را برعهده دارد، با این تفاوت که مدیریت تماس‌ها بر بستر شبکه را برعهده دارد. برخی از سانترال‌های سنتی را می‌توان به عنوان سانترال ویپ به کار گرفت، البته همه سانترال‌ها این ویژگی را ندارند. سانترال ویپ را می‌توان به عنوان مرکز تماسی در نظر گرفت که تماس‌های سازمان را بر بستر شبکه مدیریت می‌کند.

ویژگی‌های سانترال ویپ

سانترال‌های ویپ دارای ویژگی‌ها و مشخصات خاصی است که باعث می‌شود استفاده از آن نسبت به سایر روش‌ها ارزشمندتر باشد. ویژگی‌ها و مشخصات زیر مهم‌ترین مزیت‌های سانترال ویپ می‌باشد:

1- گسترش مرکز تماس با کمترین هزینه

استفاده از سانترال ویپ کمک می‌کند که مرکز تماس خود را به ساده‌ترین روش ممکن توسعه و گسترش دهید. سانترال‌های ویپ این امکان را به شما می‌دهد که تعداد زیادی تلفن داخلی برای خود ایجاد کنید. علاوه بر تعداد زیاد داخلی‌ها، هزینه راهم اندازی و نگهداری سانترال ویپ بسیار پایین است. به همین دلیل بسیاری از کسب و کارها به سمت سنترال‌های جدید جذب می‌شوند.

2- بدون نیاز به کابل کشی مجزا

برخلاف سانترال‌های سنتی که برای اندازی آن‌ها به کابل کشی مجزا نیاز دارید، برای راه اندازی سانترال ویپ می‌توانید از ساختار شبکه کامپیوتری شرکت خود استفاده کنید. این ویژگی باعث شده است که هزینه‌های راه اندزای این سیستم کاهش پیدا کند و نیازی نباشد سیستم یا کابل کشی جدیدی ایجاد شود.

3- امکان استفاده از وب فون

یکی از مزایای استفاده از سانترال وبپ این است که امکان استفاده از تلفن‌های نرم افزاری را برای ما فراهم می کند. وب فون یک نرم افزار تحت شبکه است که به کمک آن می‌توانید به راحتی تماس‌های خود را با استفاده از موبایل یا کامپیوتر خود مدیریت کنید. استفاده از وب فون برای شرکت هایی که دورکاری را برای اجرای کارهای خود انتخاب کرده‌اند یک گزینه بسیار مناسب است. از طرفی دیگر وب فون یکی از ارکان اصلی هوشمند سازی کسب و کارهای می‌باشد.

سانترال-voip

4- امکان برقراری تماس با خطوط شهری

سانترال‌های ویپ پیشرفته‌ترین سیستم سانترال در چند سال اخیر هستند که توانسته‌اند تا حد زیادی عرصه را بر سایر سانترال ها تنگ کنند. سانترال voip به راحتی این اجازه را به کاربران خود می‌دهد که با خطوط شهری تماس برقرار کنند. در نتیجه نگرانی بابت از دست دادن تماس‌های عادی نخواهید داشت.

5- امکان استفاده از نرم افزارهای ویپ

استفاده از سانترال ویپ این امکان را برای شما فراهم می‌کند که از سایر نرم افزارهای ویپ هم استفاده کنید. نرم افزارهای ویپ امکانات جانبی و تکمیلی برای سیستم voip فراهم می‌کنند. برای مثال دفترچه تلفن تحت شبکه یکی از موارد بسیار مهمی است که می‌تواند به بهبود کارایی مرکز تماس شما کمک کند. همچنین به کمک نرم افزار فکس آنلاین می‌توانید فکس‌های خود را به صورت اینترنتی ارسال کنید.

برخی از مهم‌ترین مزایای سانترال voip را در این نوشته برای شما بیان کردیم. در صورت نیاز به سانترال ویپ می‌توانید با همکاران ما در بخش تماس با ما در ارتباط باشید.

موضوعات مرتبط
در بحث پیرامون این مقاله شرکت کنید

تیم ایران تلکام

همانطور گفتیم وردپرس فقط یک اسکلت‌بندی اولیه به شما می‌دهد پس بقیه کارها با خودتان است.

درباره تیم ما بیشتر بدانید

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید