معرفی skype for business و کاربردهای آن

مرکز تماس skype for business چیست؟

مرکز تماس skype for business یا اسکایپ فور بیزنس در واقع یک یکی از محصولات ماکروسافت است که به وسیله یک نرم افزار ارائه شده توسط مایکروسافت تحت عنوان skype for business به عنوان بخشی از Microsoft Office ساخته و روانه بازار شد. این برنامه که همانند دیگر محصولات ماکروسافت مانند exchange همخوانی کاملای با دیگر محصولات ماکروسافت را دارد و قابلیت های بارز collaboration مانند گفتگوی متنی، صوتی و تصویری و …. را به سیستم اضافه و مدیریت میکند و با مؤلفه های Microsoft Office مانند Exchange و SharePoint و … نیز قابلیت ادغام شدن دارد.

مرکز تلکام ایران ارائه دهنده انواع خدمات مربوط به اسکایپ سازمانی از جمله راه اندازی و ایجاد یک مرکز تماس اسکایپ فور بیزنس با قابلیت پشتیبانی و توسعه آن با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت برای انواع سازمان ها و ارگان ها می باشد.

مرکز تماس skype for business

طراحی ساختاری راه اندازی  skype for business

نحوه نصب و راه اندازی مرکز تماس skype for business به دو صورت زیر انجام می شود:

حالت استاندارد

در حالت استاندارد، تمامی ویژگی های سامانه  اسکایپ فور بیزنس در قالب یک سرور نصب و راه اندازی می شود که این سرور توان مدیریت 10000 تماس را می تواند پشتیبانی و مدیریت کند. آپشن هایی که در حالت استاندارد قابل ارائه می باشد، همان آپشن هایی است که در حالت enterprise نیز قابل ارائه است.

حالت enterprise

در حالت enterprise، سامانه اسکایپ فور بیزینس به صورت کلاستر بیس (cluster) راه اندازی می شود. در سیستم های کلاستر بیس در صورتی که در فرایند اجرایی سیستمی یکی از سرورها به هر دلیلی دچار مشکل یا قطعی شود، سرورهای دیگر از سیستم پشتیبانی می کنند. پیاده سازی skype for business در حالت enterprise، برای کسب و کارهایی که افراد زیادی در آنها به یک سامانه وابسته هستند، نظیر اورگان های دولتی و خصوصی، بسیار حیاتی می باشد و سبب می شود تا سیستم به هیچ وجه دچار قطعی نشود.

 

1-  قابلیت هماهنگی و اتصال به تمام محصولات مایکروسافت

یکی از مهترین ویژگی های skype for busines، هماهنگی و قابلت اتصال به تمامی محصولات مایکروسافت، اعم از برنامه ها و ماژول های گوناگون می باشد. این ویژگی بستری مناسب برای توسعه و گسترش این مرکز تماس را ایجاد می کند.

2- تماس صوتی و تصویری با قابلیت تطبیق پذیری با تغییر پهنای باند

اسکایپ فور بیزینس شاید بهترین نرم افزار برای برقراری ارتباط صوتی و تصویری با کیفیت بالا روی بستر شبکه و اینترنت در خلال برگزاری جلسات یا ارتباطات آنلاین باشد. بهره مندی از استانداردهایی از جمله ویدئو کدک که سبب فشرده سازی ویدئو با کیفیت خوب می شود. این فشرده سازی، انعطاف پذیری ارسال و انتقال ویدئو را افزایش داده و سبب می شود تا در جلسات آنلاین یا ویدئو کنفرانس ها، تصاویر به صورت فشرده، سریع و با کیفیت بالا ارسال گردند. این نرم افزار بهترین گزینه برای برگزاری وب کنفرانس ها و وبینارهاست.

3-  استفاده از قابلیت Microsoft Exchange Server

این قابلیت در اسکایپ فور بیزینس سبب می شود تا از طریق آن پیام ها و ایمیل ها از فرد فرستنده دریافت و به گیرنده های از قبل تعیین شده ارسال گردد. این سرور شامل یک فضای ذخیره سازی برای پیام ها و ایمیل ها و فهرستی جامع از کلیه کاربران تعیین شده است.

4-  استفاده از قابلیت Microsoft Exchange Server

این قابلیت در اسکایپ فور بیزینس سبب می شود تا از طریق آن پیام ها و ایمیل ها از فرد فرستنده دریافت و به گیرنده های از قبل تعیین شده ارسال گردد. این سرور شامل یک فضای ذخیره سازی برای پیام ها و ایمیل ها متنی و صوتی و فهرستی جامع از کلیه کاربران تعیین شده است.

5-  قابلیت نظارت بر عملکرد افراد به طور همزمان

از طریق این سیستم، فرد برگزار کننده جلسه یا کنفرانس آنلاین، می تواند بر عملکرد افراد به طور همزمان نظارت داشته و در صورت لزوم اختیاراتی به بعضی اشخاص داده و یا برخی محدودیت ها را برای دیگران وضع کند. برگزار کننده جلسه همچنین می تواند افراد مد نظر را به جلسه اضافه یا از آن حذف کند.

6-  پشتیبانی از انواع وبینار، ویدئو کنفرانس و وب کنفرانس به صورت همزمان

یک مرکز تماس skype for business به دلیل کیفیت بالایی که در ارسال صوت و تصویر ارائه می دهد، قابلیت پشتیبانی و برگزار انواع جلسات آنلاین از جمله وبینارها، وب کنفرانس ها و ویدئو کنفرانس ها را با سرعت بالا و کمترین تاخیر میسر می سازد.

7- امنیت بالا در ارسال اطلاعات

استفاده از  edge server در بستر اینترنت به عنوان یک رابط میان شبکه ای امن، یکی از راه ها برای افزایش سطح امنیت ارتباطات از طریق اسکایپ فور بیزینس است. این مرکز تماس به دلیل رمزگذاری جلسات آنلاین با بهره مندی از تکنولوژی‌های TLS و SRTP، امنیت بالایی را برای فرآیند ارسال و دریافت اطلاعات فراهم می سازد.

8-  قابلیت توسعه و گسترش نامحدود

یک مرکز تماس skype for business انعطاف پذیری بالایی دارد و می توان آن را به هر طریقی که متقاضی بخواهد، گسترش و ارتقاء داد. این مرکز تماس قابلیت اتصال به انواع مراکز تماس دیگر و ماژول های و برنامه های مرتبط دیگر را نیز دارا می باشد.

9-  قابلیت اشتراک گذاری فایل های مختلف

به وسیله یک اسکایپ سازمانی می توان انواع فایل های صوتی و تصویری و یا فایل های متنی و چند رسانه ای را در قالب پاورپوینت، ورد یا آفیس به اشتراک گذاشت و قابلیت ویرایش یا تغییر آن را نیز در اختیار افراد حاضر در یک جلسه آنلاین نیز قرار داد.

10-  قابلیت به اشتراک گذاری دسکتاپ 

قابلیت به اشتراک گذاری دسکتاپ یکی از ویژگی هایی است که برای برگزار کنندگان یک وبینار یا کنفرانس آنلاین بسیار مفید و کاربردی می باشد. به وسیله این ویژگی، فرد برگزار کننده می تواند صفحه دسکتاپ خود را با سایر شرکت کنندگان به اشتراک بگذارد و از قابیلت های پرزنت همچون قلم نوری و طراحی های پیشرفته بهرهمند گردد. قابلیت اشتراک گذاری دسکتاپ در جلسات آموزش آنلاین، جزء الزامات مهم به حساب می آید.

11-  انتقال و اشتراک سریع و آسان اطلاعات

یکی دیگر از ویژگی های مهم یک مرکز تماس skype for business انتقال سریع و آسان اطلاعات با بهترین کیفیت است. به وسیله این قابلیت شما می توانید انواع محتوای مد نظر خود را اعم از محتوای صوتی، تصویری و یا متنی را در قالب ها و فرمت های گوناگون به صورت آنلاین و به طور همزمان برای ده ها نفر به اشتراک بگذارید.

12-  دسترسی آسان و راحت

اسکایپ فور بیزینس قابل اجرا روی تمامی بسترهای دیجیتالی از گوشی های همراه تا رایانه های شخصی می باشد و دسترسی آن برای همه افراد در هر موقعیت جغرافیایی یا زمانی به آسانی ممکن می باشد. این نرم افزار دارای کلیدهای میانبر پرشماری است که قابلیت های اضافه و کاربردی متعددی را به کاربران ارائه می دهد و موجبات سهولت کار با آن را برای کاربر فراهم می کند.