مشاوره voip

voip به عنوان یک روش ارتباط ساده و مقرون به صرفه شناخته شده است، به صورتی که با گسترش هر چه بیشتر شبکه اینترنت افراد و سازمان‌های بیشتر استفاده از این سامانه را در دستور کار خود قرار می‌دهند. در این میان بسیاری از افراد و شرکت‌ها در انتخاب سیستم مورد نیاز خود دچار اشتباه خواهند شد. به همین دلیل استفاده از مشاوره voip از اهمیت بالایی برخوردار است.

چرا به مشاوره voip نیاز داریم؟

مشاوره وبپ به شما کمک می‌کند که سیستم ویپ مناسبی را برای خود انتخاب کنید. از آنجایی که تعداد سیستم‌های اوپن سورس و کلوز سورس ویپ بسیار زیاد است، بنابراین لازم است در این مورد از یک شرکت باسابقه و با تجربه مشاوره و کمک بگیریم. بسیاری از شرکت‌ها و سازمان‌هایی که قصد راه اندازی سیستم voip خود را دارند، نسب به این سیستم اطلاعات کافی و جامعی ندارند.

در نتیجه ممکن است در انتخاب خود دچار اشتباه شوند. از طرفی دیگر جمع آوری ازلاعات در این مورد کار سخت و زمانبری است و تا زمانی که فرد یا سازمان بخواهد به اطلاعات جامع و کاملی در این مورد دست پیدا کند، بسیاری از مشتری‌های خود را از دست داده است. از طرفی دیگر بسیاری از افراد و سازمان‌ها به درستی نمی‌توانند تجهیزات و سختارهای مورد نیاز خود را بررسی کنند. بنابراین لازم است یک سازمان ارائه کننده خدمات مشاوره ویپ وجد داشته باشد تا به شرکت‌ها و سازمان‌ها کمک کند سیستم مورد نیاز خود را به درستی انتخاب کنند.

مشاوره-راه-اندازی-ویپ

مراحل مشاوره voip در مرکز تلکام ایران

مشاوره voip در مرکز تلکام ایران از یک روند خاص پیروی می‌کند که هر شرکتی می تواند از آن استفاده کند. مراحل این کار در سازمان ما به صورت زیر است:

1- ارائه درخواست مشاوره و نیازمندی‌های ارتباطی سازمان

در ابتدای کار و قبل از هر چیزی لازم است که شما درخواست مشاوره خود را با همکارن ما در میان بگذارید. البته نیاز است قبل از آن با همکاران وشرکای خود در مورد نیازهای سازمانی خود حرف بزنید و تعیین کنید که به چه امکانات و چه تعداد تلفن داخلی نیاز دارید.

هر چه ازلاعات جامع‌تری در اختیار همکاران ما قرار دهید، فرایند مشاوره و ارائه پروپوزال ساده‌تر شده و با سرعت بیشتری به شما ارايه داده خواهد شد. در نظر داشته باشید که نیازهای هر سازمان مختص خودش است و ویژگی‌های مورد نیاز هر سازمان با سازمان دیگری متفاوت است. برای مثال ممکن است یک سازمان کارمندان به شیوه دورکاری داشته باشد، در حالیکه یک سازمن دیگر کلا به دورکاری اعتقادی نداشته باشد. بنابراین لازم اطلاعات جامع و کاملی را در اختیار همکاران ما قرار دهیدو البته در صورتی که چنین اطلاعاتی هم در دسترس نباشد، باز هم همکاران ما می توانند شما را راهنمایی کنند.

2- بررسی تجهیزات و امکانات و زیر ساخت‌های مورد نیاز

پس از جمع اوری اطلاعات، همکاران ما در مورد زیر ساخت‌های شبکه و سیستم‌های مورد نیاز شما تحقیق خواهند کرد. در صورتی که زیرساخت های سازمان شما کافی نباشد اطلاعات مورد نیاز به همراه تجهیزات و هزینه‌های آن در اختیار شما قرار خواهد گرفت. در نظر داشته باشید که در صورتی که قبلا از سیستم ویپ یا مرکز تماس استفاده کرده باشید، به احتمال زیاد دیگر نیازی به اجرای زیرساخت ها و بخش‌های فیزیکی سیستم وجود ندارد. البته در این صورت باز هم ممکن است به یک سری تغغیرات نیاز باشد. همکاران ما پس از بررسی، میزان و نحوه تغییرات را در اختیار شما قرار خواهند داد.

3- ارائه پیشنهادات و پروپوژال

پس از همه کارهای بالا مرکز تلکام ایران یک پروپوزال جامع در مورد راه اندازی سیتم ویپ در اختیار شما قرار خواهد داد. این پروپوزال نحوه اجرای سیستم ویپ، مدت زمان پروژه پروژه، هزینه پروژه و سایر اطلاعات تکمیلی را در بر خواهد گرفت. البته پروپوژال ممکن است چندین سیستم ویپ مختلف و سایر جزئيات آن را در بر داشته باشد تا شما بتوانید بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنید.

4- طراحی و اجرای سیستم ویپ

آخرین مرحله مشاوره ویپ طراحی و اجرای سیستم ویپ است. در این مرحله بنا بر پروپوزال ارائه شده و قرارداد فی مابین، کار طراحی و اجرای سیستم VOIP توسط همکارن ما انجام خواهد شد. در مرحله بعد پشتیبانی و نگهداری voip مطرح می‌شود که البته موضوع جداگانه‌ای است.

مشاوره-ویپ

هزینه مشاوره ویپ

یکی از مواردی که شرکت‌های ارائه کننده مشاوره ویپ در مورد آن اختلاف شدید دارند، هزینه مشاوره voip است. بسیاری از شرکت‌ها این کار را به صورت رایگتان انجام می‌دهند و برخی دیگر هزینه‌های هنگفتی بابت آن دریافت خواهند کرد. ما در مرکز تلکام ایران مشاوره ویپ را به صورت رایگان برای شما مشتریان گرامی انجام خواهیم داد و در صورت موافقت شما پروژه را انجام خواهیم داد. بنابراین نگران هزینه‌های این کار نباشید.

در بحث پیرامون این مقاله شرکت کنید

تیم ایران تلکام

همانطور گفتیم وردپرس فقط یک اسکلت‌بندی اولیه به شما می‌دهد پس بقیه کارها با خودتان است.

درباره تیم ما بیشتر بدانید

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید