نگهداری و پشتیبانی voip

خدمات نگهداری و پشتیبانی voip راهی برای ارائه مداوم خدمات به مشتریان


خدمات نگهداری و پشتیبانی voip به چه معنا است؟

راه اندازی ویپ یکی از مهم‌ترین و فنی‌ترین بخش‌های راه اندازی مرکز تماس است. اما ماجرا به همین جا ختم نمی‌شود و برای اینکه بتوانید از این سیستم به صورت مداوم استفاده کنید لازم است هر چند وقت یکبار سیستم مورد نظر را از لحاظ فنی و عملکرد صحیح مورد بررسی قرار دهید. همچنین در برخی از موارد ممکن است به هر علتی کارکردهای سیستم ویپ دچار اختلال شود. در نتیجه لازم است یک تیم فنی وجود داشته باشد که به صورت مستمر و مداوم سیستم شما را پشتیبانی کند. در واقع می توان گفت که پشتیبانی و نگهداری ویپ به خدماتی اشاره دارد که به حفظ ساختار و عملکرد سیستم ویپ در گذر زمان کمک می‌کند. این کار به پایداری بیشتر سیستم مرکز تماس کمک خواهد کرد و می‌تواند کارایی سیستم را افزایش دهد.

نگهداری و پشتیبانی انواع ویپ

سیستم‌های ویپ متنوعی وجود دارد که هر کدام از آن‌ها برای سازمان‌ها و شرکت‌های مختلفی کاربرد دارند. مرکز تلکام ایران آماده است پشتیبانی انواع ویپ را به شما مشتریان گرامی ارايه کند تا با خیال راحت به ارتباط با مشتریان خود بپردازید:

1- نگهداری و پشتیبانی ویپ cisco

voip سیسکو یکی از پر طرفدارترین ویپ‌های موجود در بازار است. اکثر شرکت ها و سازمان های بزرگ ایرانی و خارجی از سیستم ویپ سیسکو برای مدیریت مرکز تماس خود استفاده می‌کنند. راهکارهای یکپارچه سیسکو روش‌هایی جامع مدیریت مرکز تماس ارايه می کنند که برای همه سازمان‌های بزرگ و کوچک مناسب است. هر چند امکان شخصی سازی این سیستم وجود ندارد، اما قابلیت‌ها متنوع آن در بسیاری از موارد پاسخگوی نیازهای شما می‌باشد. از آنجایی که سیستم ویپ سیسکو یک سیستم کلوز سورس است، مدیریت و نگهداری آن به یک تیم فنی متخصص نیاز دارد تا بتوانند انواع مشکلات و مسائل فنی مربوط به آن را برای شما مدیریت کنند. مخصوصا مبحث مهم امنیت آن که در صورت ایجاد رخنه می‌تواند کسب و کار شما را با دردسر مواجه کند.

پشتیبانی سیسکو

2- نگهداری و پشتیبانی ویپ استریسک

ویپ استریسک به عنوان یکی از قدرتمندترین سیستم‌های اوپن سورس مرکز تماس، نقش مهمی در مدیریت مراکز تماس دارد. با توجه به این ایکه این سیستم اوپن سورس استَ، امکان توسعه و نصب نرم افزارهای ویپ روی آن وجود دارد و به راحتی می‌توان آن را شخصی سازی کرد یا آن را توسعه داد. مرکز تلکام ایران به عنوان یک شرکت دانش بنیان تلاش کرده است تا با توسعه نرم افزارهای مورد نیاز سیستم ویپ را توسعه دهد. بسیاری از نرم افزاهای تولید شده توسط مجموعه ما توانایی نصب روی سیستم آستریسک را دارد و به راحتی می‌توانید هر آنچه را که نیاز دارید در سیستم خود در اختیار داشته باشید. البته این نکته را هم در نظر داشته باشید، با وجود اوپن سورس بودن این سیستم باز هم لازم است پشتیبانی و نگهداری سیستم ویپ خود را به یک تیم متخصص واگذار کنید.

پشتیبانی-asetrisk

3- نگهداری و پشتیبانی skype for business

skype for business یکی دیگر از سیستم‌هایی است که به پشتیبانی و نگهداری نیاز دارد. skype for business هم یک سیستم کلوز سورس است که به راحتی نمی‌توان تغییرات زیادی را در آن ایجاد کرد. این سیستم هم همانند سایر سیستم‌ها ممکن است در اثر گذر زمان دچار اشکال شود. به گونه‌ای که نیاز باشد یک تیم فنی از آن پشتیبانی کند. مرکز تلکام ایران به راحتی می‌تواند نصب و راه اندازی و پشتیبانی skype for business را برای شما انجام دهد.

پشتیبانی-skype-for-business

چرا به نگهداری و پشتیانی سیستم ویپ نیاز داریم؟

همانند هر سیستم دیگری، سیستم ویپ هم از یک مجموعه یکپارچه نرم افزاری و سخت افزاری ساخته شده است. به همین دلیل ممکن است اشتباهات فردی یا استهلاک زیرساخت‌ها یا هر عامل دیگری در گذر زمان، سیستم ویپ را با مشکل مواجه کند. در چنین شرایطی لازم است که یک تیم فنی متخصص وجود داشته باشد که بتواند مشکلات را در کمترین زمان ممکن رفع کند. خدمات مربوط به نگهداری سیستم ویپ را می‌توان هم به صورت درون سازمانی حل کرد هم می توان آن را برون سپاری کرد. خدمات مربوط به پشتیبانی و نگهداری شبکه معمولا داراری دو بخش می‌باشد:

1- بازدیدهای دوره‌ای از سیستم ویپ.

2- ایجاد تغییرات مورد نیاز کارفرما.

بازدیدهای دوره‌ای سیستم ویپ

1- تهیه بکاپ‌های دوره‌ای؛

2- بررسی شبکه، سرورها و اتصالات مربوطه؛

3- رفع خطاهای موجود؛

4- بررسی فایروال و امنیت سیستم؛

5- بررسی وضعیت ریجستر داخلی‌ها؛

6- بررسی سخت افزارهای موجود؛

7-بروزرسانی و آپدیت سیستم تلفنی VoIP

ایجاد تغییرات مورد نظر کارفرما

1- ایجاد داخلی جدید؛

2- تغییر داخلی‌های موجود؛

3- تغییر در تنظیمات داخلی؛

4- تغییر در تلفن گویا و تماس‌های ضبط شده؛

5- نصب نرم افزارهای اختصاصی ویپ؛

6- توسعه زیرساخت‌های ویپ.

پشتیبانی-ویپ

برای استفاده از خدمات و دریافت مشاوره رایگان با همکاران ما در بخش تماس با ما در ارتباط باشید.

مراحل نگهداری و پشتیبانی voip

1- بررسی زیر ساخت‌های موجود و رفع مشکلات احتمالی

اولین مرحله‌ای که در پشتیبانی ویپ باید به آن پرداخته شود، بررسی زیر ساخت های موجود است. اگر کار راه اندازی سیستم ویپ شما را مجموعه ما انجام داده است، خیالتان بابت کارکرد زیرساخت‌های سیستم تخت باشد. چرا که مرکز تلکام ایران همواره در تلاش است که استانداردهای مورد نیاز برای زیر ساخت ها را رعایت کند. اگر هم این کار قبلا توسط سایر شرکت ها انجام شده است، باز هم جای نگرانی وجود ندارد. چرا که مرحله اول نگهداری ویپ را به بررسی زیر ساخت های موجود اختصاص داده ایم تا کار را از پایه درست کنیم.

2- بازبینی سیستم‌های امنیتی

سیستم ویپ یک سیستم حساس است و امنیت آن آن برای کسب و کارهای مختلف از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. قبلا در یک نوشته به بررسی این موضوع پرداختیم که آیا سیستم ویپ امن است؟ یا خیر. نکته مهم در مورد امنیت ویپ نحوه کتنفیگ کردن ساختارهای امنیتی می‌باشد. در صورتی که سیستم‌های امنیتی کوچک ترین اشکالی داشته باشند، توسط تیم مجرب ما شناسایی شده و رفع خواهند شد.

3- رفع مشکلات طراحی

یکی دیگر از مشکلاتی که ممکن است سیستم ویپ شما را درگیر کند، طراحی نامناسب سیستم ویپ می‌باشد. در صورتی که اصول طراحی سیستم ویپ رعایت نشده باشد، تعداد دفعاتی که برای این سیستم مشکل ایجاد خواهد شد، افزایش می‌یابد. در نتیجه شما به صورت مداوم به نگهداری و پشتیبانی سیستم ویپ وابسته خواهید بود.

4- ارائه خدمات نگهداری به صورت دوره‌ای

پس از حل مشکلات اولیه سیستم، ممکن است پس با گذر زمان سیستم شما با مشکل مواجه شود. بنابراین لازم است به صورت دوره‌ای سیستم ویپ مورد بازبینی و بررسی مجدد قرار بگیرد. البته نباید از موارد مربوط به آپدیت سیستم‌ها و زیرساخت‌ها هم غافل شویم. بنابراین بر اساس نیازهای سازمانی شما یک برنامه دوره‌ای مربوط به پشتیبانی و نگهداری voip طراحی خواهیم کرد تا به راحتی از بروز هر گونه مشکل احتمالی جلوگیری شود.

در بحث پیرامون این مقاله شرکت کنید

تیم ایران تلکام

همانطور گفتیم وردپرس فقط یک اسکلت‌بندی اولیه به شما می‌دهد پس بقیه کارها با خودتان است.

درباره تیم ما بیشتر بدانید

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید