کاربرد نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری | کاربرد نرم افزار CRM

کاربرد نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری چیست؟ این روزها که همه کسب و کارها به دنبال بهبود ارتباط با مشتری هستند، وجود نرم افزار crm ضرورت پیدا می‌کند. در این نرم افزرر می توانید تعامل معناداری با مشتریان فعلی داشته باشید. همچنین به درگیرشدن مجدد مشتریان قبلی در تجارت (حتی کوچک) هم کمک می‌کند. نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری می‌تواند مشتریان را ردیابی کند تا بهتر بتوانید با آنها ارتباط برقرار کنید. چه کسب و کارتان نوپا باشد و چه مدت زمان زیادی در آن فعالیت دارید، باز هم باید از تکنولوژی های ارتباط با مشتری استفاده کنید. اکنون نه تنها کیفیت محصول و خدمات اهمیت زیادی دارد، بلکه توانایی ارتباط موثر با مشتریان هم مهم شده است.

این مطلب مرکز تلکام ایران در مورد کاربرد نرم افزار سی ار ام است و به شما کمک می کند تا برای خرید آن بهتر تصمیم بگیرید.

کاربرد نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری و مدیریت بازرگانی

یکی از مزیت های اصلی نرم افزار crm کمک به شما برای مدیریت موثر کسب و کار است. پس به جای اینکه داده ها را به طور جداگانه در پرونده ها و فایل های جداگانه قرار دهید، می توانید از این نرم افزار استفاده کنید. سی ار ام این کمک را می کند تا بخش های فروش، بازاریابی و خدمات را با کارایی بهتری به پیش ببرید.

علاوه بر نگهداری سوابق، می توانید از این نرم افزار برای ثبت نقاط برخورد با مشتری هم استفاده کنید. با برچسب گذاری این نقاط برخورد می توانید ایده ای از نحوه تعامل با هر مخاطب یا مشتری را بدست آورید.

کاربرد نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری

ردیابی مشتری

یکی دیگر از کاربردهای نرک افراز CRM افزایش مشتری وفادار است. البته نحوه انجام آن تا حد زیادی به مدل کسب و کار و اهداف تجاری بستگی دارد. اگر می خواهید داده ها تصویر کامل تری را به شما بدهند، به دنبال این نرم افزار باشید. از سوی دیگر با هر سیستم عاملی هم سازگار است و می توانید آن را در Google Business Manager جستجو کنید. نرم افزار CRM به شما این امکان را می دهد که پاسخ های مشتری را در کمپین های ایمیل خود نیز ردیابی کنید. به این ترتیب می توانید تصویری روشن از چرخه خرید بدست آورید. همچنین می‌توانید بفهمید مشتری چه چیزی را نیاز دارید و چه عاملی می تواند شما را به فروش و مشتری هدفمند نزدیک تر کند.

 بازاریابی هدفمند

بازاریابی هدفمند هم یک کاربرد نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری است. زمانی که اطلاعات مشتری را بدست آوردید، می توانید بازاریابی را شروع کنید. به عنوان مثال نرم افزار سی ار ام می تواند هر کلیک پیشنهاد ایمیل، وب سایت و کلیک اجتماعی را ردیابی کند. اگر بدانید مشتریان چطور با کمپین ایمیل ارتباط برقرار می کنند، آن را تقویت می کنید.

اگر نرم افزار بازاریابی ایمیلی دو برابر CRM و یا نصف آن است و یا ابزارهای مورد علاقه خود را تلفیق کرده اید، برچسب گذاری و تگ گذاشتن و تقسیم بندی مخاطبین برحسب عملکردشان به شما کمک می کند پیامرسانی را بهتر انجام دهید.

 نرم افزار crm چیست  / کاربرد نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری / نرم افزار ارتباط با مشتری

ادغام ها

اگر می خواهید بازاریابی خروجی و ورودی خود را تقویت کنید، ادغام با سیستم عامل های اجتماعی، بازاریابی از طریق ایمیل و Google Business Manager مهم است. زیرا به شما این امکان را می دهد تا پیام های شخصی و هدفمند برای مشتریان ارسال کنید. سایر ادغام ها هم مانند پیام کوتاه، ابزاری اساسی هستند که باید آن را برای رشد و مقیاس گذاری آینده در نظر بگیرند.

بازخورد مشتری

یکی دیگر از کاربردهای نرم افزار CRM افزایش وفاداری مشتریان است. همچنین از طریق آن می توانید بازخورد مشتریان در کمپین بازاریابی ایمیل را هم ردیابی کنید. شما می توانید از طریق نظرسنجی‌ها، رتبه بندی‌های داخلی یا بررسی‌ها را جمع آوری کنید. فراهم کردن فضایی برای گفتگوی آزاد مشتری می تواند راهی مقرون به صرفه برای دریافت نیاز آنان باشد.

علاوه بر این، نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری برای بهبود تصویر عمومی برند و اجرای اهداف نیز موثر است. وقتی بازخورد مشتریان را دریافت کنید می توانید تصویر بهتری از برند خود بسازید.

حتما بخوانید : crm موسسات گردشگری

تجزیه و تحلیل داده ها

داده ها می توانند مثل یک هدیه و یا حتی مثل یک نفرین برای مشتری باشند. یکی از کاربردهای نرم افزار CRM اینست که می توانید داشبوردهای کاربر پسند داشته باشید. به طوری که عکس های فوری برای اعضا تیم تنظیم کنید. بنابراین می توانید از داده ها برای ساختن نام تجاری استفاده کنید.

مقایسه نتایج در شبکه های اجتماعی، کمپین های بازاریابی، کمپین های ایمی ، تماس های فروش و افراد یا تیم ها می تواند به شما کمک کند تا ببینید چه چیزی کار می کند. در نتیجه به شکل بهتری فضای رشد را مشخص کنید. تجزیه و تحلیل داده ها با کمک نرم افزار سی ار ام این مزیت را دارد تا بفهمید کدام قسمت سایت بیشتر بازدید دارد و کاربران چطور با نام تجاری تان ارتباط برقرار می کند.

کاربردهای نرم افزار سی ار ام

تحلیل پیش بینی و کاربرد نرم افزار CRM

با کمک نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری می توانید مدل های تجزیه و تحلیل پیش بینی را اختصاصی کنید. پس می توانید بفهمید تحلیل پیش بینی چه مزیتی را دارد و آیا وقت صرف کردن برای آن با ارزش است؟ در این نرم افزار تجزیه و تحلیل پیش بینی با کمک هوش مصنوعی انجام می شود. به طوری که الگوها و پاسخ های مشتری در نرم افزار ثبت می شود تا به شما در تصمیم گیری بهتر کمک کند.

پیگیری فروش

یک کاربرد نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری پشتیبانی از فروش است. برای مشاغلی که فروش پیچیده ای از تولید مشتری وفادار، تماس با مشتری، مذاکره با مشتری و … را دارند، پیگیری فروش اهمیت پیدا می کند. با کمک نرم افزار CRM می توانید فرصت ها را در اولویت قرار دهید.

برای خرده فروشی ها و یا فروشگاه های اینترنتی، ردیابی فروش یک گزارش مهم محسوب می شود. به طوری که می توانید اقلام را براساس دسته بندی، داده های فروش و یا براساس روز، فروشنده، مکان و تعداد مشتری هایی که از شما خرید کرده اند، تجزیه و تحلیل کنید.

 تحرک در کسب و کار

یک کاربرد نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری می توان به تحرک اشاره کرد. اگر در کسب و کار خود و یا ارتباط با مشتریان مجبور به سفر هستید، خرید نرم افزار CRM را به شما توصیه می کنیم. این نرم افزار که دارای یک برنامه امتیازدهی نیز هست، به شما کمک می کند با اعضا تیم خود سازگار شوید.

با کمک دفترچه یادداشت و یا حتی استفاده از سند مجازی اکسل هم می توانید عملکرد تیم و مشتریان را پیگیری کنید. بنابراین طبیعی است که به سفر کمتری نیاز پیدا می کنید.

مدیریت وظیفه

یک کاربرد نرم افزار CRM توانایی ساده سازی مدیریت کار و پروژه است. همچنین می توانید تماس ها را نیز اولویت بندی کنید. با کمک این نرم افزار می توانید در زمان خود تا حد زیادی صرفه جویی کنید. البته به شرطی که بدانید از این ابزار چطور استفاده کنید. همچنین باید نرم افزار را با تقویم کاری خود همگام سازی کنید.

با کمک این پروژه می توانید پروژه ها، وظایف، ارتباطات، جلسات داخلی و سایر  امور کسب و را به مخاطبین خاص پیوند دهید.

کاربرد نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری

مدیریت اسناد

از دیگر کاربردهای نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری اینست که می توانید از آن به عنوان کتابخانه منابع، سازماندهی و حمایت از تیم فروش استفاده کنید. همچنین می توانید اسناد را جمع آوری، مدیریت و توزیع کنید. در نرم افزار CRM می توانید تمام اعضا تیم را نیز در جریان امور قرار دهید.

در پایان

آنچه از کاربردهای نرم افزار سی ار ام گفته شد، می تواند به رونق کسب و کار کمک کند. البته قبل از هر چیز باید نمونه آزمایشی این نرم افزار را استفاده کنید. اگر کسب و کار شما در حال رشد است و یا قصد دارید آن را توسعه دهید، باید نرم افزار CRM نیاز دارید.

منبع: merchantmaverick

در بحث پیرامون این مقاله شرکت کنید

تیم ایران تلکام

همانطور گفتیم وردپرس فقط یک اسکلت‌بندی اولیه به شما می‌دهد پس بقیه کارها با خودتان است.

درباره تیم ما بیشتر بدانید

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید