هوشمند سازی کسب و کارها

هوشمند سازی کسب و کارها

هوشمند سازی کسب و کارها

استفاده از سیستم‌های قدیمی و سنتی در دنیای امروز دیگر مثل سابق جوابگو نخواهد بود و لازم است به سمت هوشمند سازی کسب و کارها حرکت کنیم تا راحت‌تر بتوانیم خود را با دنیای جدید وفق بدهیم. هوشمند سازی کسب و کارها در واقع راهی است برای آسان‌تر کردن مدیریت کسب و کارها. در سال‌های اخیر روش‌ها و تکنولوژی‌های بسیاری پا به عرصه وجود گذاشته‌اند که بدون آن‌ها به راحتی نمی‌توان زندگی کرد. مخصوصا اگر کسب و کار بزرگی داشته باشید و چندین کارمند هم برای شما کار کنند. مرکز تلکام ایران به عنوان یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌ها ارائه کننده خدمات هوشمند سازی کسب و کارها آماده خدمت رسانی به شما مشتریان گرامی می‌باشد.

هوشمند سازی کسب و کار چیست؟

هوشمند سازی کسب و کار یا business intelligence یک فرایند مبتنی بر تکنولوژی‌های روز دنیا است که برای تجزیه و تحلیل داده‌ها و ارائه اطلاعات عملی به کار گرفته می‌شود. این فرایند به مدیران و سایر اعضای یک شرکت کمک می‌کند تا آگاهانه تصمیمات تجاری خود را بگیرند. به عنوان بخشی از فرآیند BI ، سازمان‌ها داده‌ها را از سیستم‌های داخلی IT و منابع خارجی جمع آوری می‌كنند. سپس داده‌ها را برای تجزیه و تحلیل آماده کرده و تحقیقاتی را در مورد داده‌های جمع آوری شده انجام خواهند داد. در نهایت گزارشی کامل و جامع تولید خواهد شد که می‌توان بر اساس آن استراتژی‌های کاری و برنامه‌های عملیاتی کسب و کار را ایجاد کرد. 

اهمیت هوشمند سازی کسب و کار

هوشمند کردن کسب و کارها می تواند با نشان دادن داده‌های موجود و همچنین تاریخچه آن‌ها در چهار چوب یک کسب و کار به آن شرکت کمک کند که در تصمیم گیری بهتر عمل کند. تحلیلگران می‌توانند از BI برای ارائه عملکرد و معیارهای رقبا استفاده کنند تا سازمان‌ها رفتاری  کارآمدتری داشته باشد. تحلیلگران همچنین می‌توانند با سهولت بیشتری روند بازار را افزایش دهند تا فروش یا درآمد خود را افزایش دهند. 

چند روش که هوشمند سازی کسب و کارها به شرکت‌ها  کمک می‌کند در تصمیم گیری هوشمندانه‌تر و مبتنی بر داده عمل کنند:

سوددهی

کمک به شناسایی راه‌های افزایش سود​

تحلیل رفتار مشتری

تحلیل رفتار مشتری​

بررسی رقبا و فعالیت‌های آن‌ها​

آنالیز خود

آنالیز فعالیت‌ها و عملکرد خودمان

بهینه سازی

بهینه سازی فعالیت‌ها​

پیش بینی آینده

پیش بینی آینده​

پیدا کردن مشکلات

پیدا کردن مشکلات و موانع​

ارتباطات یکپارچه

ارتباطات یکپارچه​

هوشمند سازی کسب و کار در مرکز تلکام

مرکز تلکام ایران با بهره گیری از تیم متخصص و جدیدترین متدهای روز دنیا جهت هوشمند سازی کسب و کار شما راهکارهای ویژه‌ای در نظر گرفته است. در همین راستا مهم‌ترین خدمات مربوط به هوشمند سازی کسب و کار که توسط تیم متخصص ما انجام می‌شود را برای شما بیان خواهیم کرد:

زیرساخت-و-سخت-افزار

زیرساخت و سخت افزار

شبکه و امنیت

شبکه و امنیت

تماس و ارتباط با مشتریان

اپلیکیشن‌ها و نرم افزارها

1- توسعه نرم افزارهای اختصاصی و سفارشی

یکی از مهم‌ترین خدماتی که در مرکز تلکام ایران به شما مشتریان گرامی ارائه می‌شود، امکان توسعه نرم افزارهای اختصاصی و سفارشی با توجه به نیازهای سازمانی و خاص شما می‌باشد. در صورتی که سازمان شما به نرم افزار یا امکانات خاصی نیاز داشته باشد که در مجموعه ما وجود نداشته باشد، پس از هماهنگی‌های لازم محصولات متناسب با نیازهای شما را توسعه بدهیم به صورتی که بتواند تمامی نیازهای سازمانی شما را برطرف کند. این نرم افزار مخصوص شما خواهد بود. هیچ اطلاعاتی از آن به بیرون از سازمان درز پیدا نخواهد کرد. 

2- ارائه راهکارهای سازمانی برای زمان دورکاری

دورکاری همواره برای بسیاری از کسب و کارها یک نیاز اساسی بوده است و هر کسب و کار متناسب با نیازهای خود سعی کرده است که پاسخ مناسبی برای آن پیدا کند. در این میان شیوع ویروس کرونا باعث شد که کسب و کارهای بیشتری به دورکاری روی بیاورند. از طرفی دیگر بسیاری از کسب و کارها خدمات خود را به صورت 24 ساعته به مشتریان خود ارائه می‌کنند. با این تفاسیر می‌توان گفت که ارائه راهکارهای سازمانی برای دورکاری، ضروری به نظر می‌رسد. از این رو لازم است زیر ساخت‌های شبکه را به صورتی ایجاد کرد که هر فرد از خانه و فقط با یک لب تاپ به تمامی مواردی که نیاز است دسترسی داشته باشند.

 ترکیبی از ماژول وب فون و ماژول دفترچه تلفن هوشمند مرکز تلکام ایران می‌تواند این زیر ساخت‌ها را برای شما ایجاد کند. به کمک این دو ماژول به راحتی می‌توانید مرکز تماس خود را به صورت دورکاری ایجاد کنید تا کارمندان شما از خانه، با مشتریان شما در ارتباط باشند.

3- خدمات مربوط به مرکز تماس

مرکز تماس اولین چیزی است که برای هوشمند کردن کسب و کار خود به آن احتیاج پیدا خواهید کرد. انواع مرکز تماس آنالوگ و voip وجود دارد که هر کدام از آن‌ها مزایای خاص خود را دارند. بنابراین  لازم است قبل از انتخاب مرکز تماس نسبت به ویژگی‌ها و امکانات هر کدام از آن ها اطلاعات جامعی را کسب کنید. مرکز تماس به شما کمک می‌کند که تماس‌های ورودی و خروجی خود را به راحتی مدیریت کنید. مرکز تماس برای شرکت‌ها و سازمان‌هایی که تعداد تماس دریافتی آن‌ها در طول روز بسیار بالا است، لازم و ضروری است. در بحث مرکز تماش اشاره به دو ماژول از اهمیت بالایی برخوردار است. اولی ماژول دریافت تماس از سایت است و دومی ماژول اتوماسیون سازی

مرکز-تماس

یکی از مهم‌ترین امکاناتی که می‌توان به مرکز تماس اضافه کرد که باعث می‌شود هوشمند سازی کسب و کارها بهتر پیش برود، استفاده از ماژول دریافت تماس از سایت است. تعداد راه‌های ارتباطی با یک مرکز تماس بسیار زیاد است. به صورتی که هم امکان استفاده از خطوط سیپ ترانک و هم فیبر نوری و لینک‌های رادیویی وجود دارد. اما یکی از مهم‌ترین روش‌هایی که کمتر مورد توجه قرار گرفته است امکان دریافت تماس از سایت می‌باشد. ماژول دریافت تماس از سایت به مشتریان شما این امکان را می دهد که به صورت مستقیم و از طریق سایت با مرکز تماس شما ارتباط برقرار کنند. استفاده از ین ماژول باعث کاهش هزینه‌های مشتریان شده و همچنین با نگهداشتن مشتری در سایت به مدت طولانی می‌تواند سئو سایت شما را بهبود ببخشد. از طرفی دیگر این تماس‌ها کاملا امن بوده و هک کردن آن بسیار سخت است.

ماژول اتوماسیون سازی یک ماژول تحت وب است که به شما کمک می‌کند فرایندهای کاری خود را به صورت اتوماتیک انجام دهید. اتوماتیک کردن کسب و کارهای رابطه مستقیمی با هوشمند سازی کسب و کارها دارد. در واقع هر چه میزان اتوماسیون سازی شما بیشتر باشد، به این معنی است که میزان هوشمند سازی شما بیشتر است. نرم افزار اتوماسیون سازی مخصوصا برای فروشگاه‌های اینترنتی که از نیاز است برخی از کارها مانند احراز هویت کاربران به صورت اتوماتیک تائید شود از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. همچنین به کمک این نرم افزار می‌توانید بسیاری دیگر از کارها مانند پیگیری کالا، پشتیبانی و خدمات پس از فروش و همچنین click to call را اتومایتک کنید. آنچه که حائز اهیمت است، تعداد زیاد خدماتی است که ماژول اتوماسیون در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد.

اتوماسیون اداری

4- به روز رسانی زیرساخت‌های شبکه

شبکه هر شرکت یا سازمانی نقش شریان‌های آن شرکت را برعهده دارد از این رو یکی از جزئياتی که در هوشمند سازی کسب و کار حتما باید به آن توجه داشته باشید، بحث به روز رسانی زیرساخت‌های شبکه است. بساری از شرکت‌های بزرگ که سابقه فعالیت طولانی مدت دارند، معمولا زیر ساخت‌هایی قدیمی دارند که میزان کارایی و بازدهی آن نسبت به تجهیزات و امکانات جدید بسیار پایین‌تر است. بنابراین لازم است که زیر ساخت‌های شبکه هر چند سال یکبار به روزرسانی شود. البته خود زیر ساخت‌های شبکه به دو گروه خدمات اکتیو شبکه و خدمات پسیو شبکه تقسیم خواهند شد.

خدمات پسیو شبکه بیشتر به ایجاد زیرساخت‌های فیزیکی مانند کابل کشی و نصب و راه اندازی تجهیزات سیستم‌های مرتبط می‌باشد. اما خدمات اکتیو شبکه شامل کانفیگ و یکپارچه سازی نرم افزارها می‌باشد. بنابراین اگر قصد دارید به سمت هوشمند سازی کسب و کار خود حرکت کنید، حتما به روز رسانی زیر ساخت‌های شبکه را در اولویت خود قرار دهید.

پسیو-شبکه

5- هوشمند سازی کسب و کار به کمک مجازی سازی

مجازی سازی به عنوان یک راهکار سازمانی می‌تواند به هوشمند سازی کسب و کار شما کمک کند. با استفاده از مجازی سازی منابع سخت افزاری موجود را بین چندین سیستم عامل که لزوما یکسان نیستند، تقسیم خواهیم کرد. استفاده از مجازی سازی به ما کمک می‌کند که با استفاده از کمترین سخت افزارهای موجود بهترین خروجی را به دست بیاوریم. تمامی مراحل و موارد مورد نیاز مجازی سازی از پایه تا پیشرفته همگی توسط تیم متخصص مرکز تلکام ایران برای شما انجام خواهد شد. راه اندازی vcenter و esxi جزو خدماتی است که هر مجموعه‌ای به آن‌ها نیاز پیدا خواهد کرد:

مجازی-سازی

VMware Vcenter converter یک نرم افزار مدیریت منابع و سیستم های مجازی سازی می‌باشد. به کمک این نرم افزار می توانید ماشین‌های مجازی را ایجاد کنید. با استفاده از نرم افزار VMware Vcenter converter به ساده‌ترین شکل ممکن می توانید فرایند مجازی سازی را انجام دهید.

نرم افزار esxi یک سیسم عامل مورد استفاده برای مجازی سازی است که توسط شرکت vmware  جهت نصب روی سرورهای مجازی معرفی شده است. در واقع نرم افزار esxi وظیفه مدیریت و اختصاص منابع به هر ماشین مجازی را برعهده دارد تا منابع به درستی در بین سخت سیستم‌های مختلف توزیع شود.

مجازی سازی دسکتاپ یک امکان بسیار مهم است که به بهینه سازی سخت افرار و نرم افزارهای مورد استفاده در یک سازمان کمک می کند. در این حالت یک دسکتاپ مجازی ایجاد شده و امکان اشتراک گذاری آن برای کاربران مختلف وجود دارد. در این حالت یک ماشین مجازی لینوکس یا ویندوز راه اندازی شده و کاربران از طریق پنل تحت وب می‌توانند به آن دسترسی باشند.

horizon view یک نرم افزار مجازی سازی دسکتاپ است که توسط شرکت VMware ارائه شده است تا کاربران به راحتی بتوانند ماشین‌ مجازی مورد نیاز خود را راه اندازی کرده و از آن استفاده کنند.

6- ارائه انواع خدمات مربوط به شبکه

راه اندازی شبکه با سختی‌ها و مشکلاتی همراه است و در نتیجه نیاز است که یک تیم فنی و متخصص خدمات مربوط به شبکه را برای شما انجام دهد و مهم‌ترین خدماتی که ما ارائه می‌کنیم شامل موارد زیر است:

مایکروسافت به عنوان یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های ارائه کننده خدمات مربوط به شبکه نقش بسزایی در هوشمند سازی کسب و کارها ایفا می‌کند تا جایی که بدون استفاده از خدمات مایکروسافت نمی‌توان بسیاری از اجزای شبکه را راه اندازی کرد. اسکایپ فور بیزینس، خدمات میل سرور و برنامه‌های تحت وب مایکروسافتی مهم‌ترین اجزایی هستند که در بسیاری از شبکه‌ها به کار گرفته می‌شوند.

سیستم عامل لینوکس را می‌توان یکی از معروف‌ترین و محبوب‌ترین سیستم‌ عامل‌هایی دانست که می‌توان آن را روی پلتفرم‌های مختلف پیاده سازی کرد. برای مثال هم روی سیستم خانگی و هم روی سرورها می‌توان از این سیستم عامل بهره گرفت. از مهم‌ترن خدمات لینوکس می‌توان به ویپ سرور، مرکز تماس asterisk و مرکز تماس freeswitch اشاره کرد.

یکی دیگر از شرکت‌های بزرگ ارائه کنند خدمات مربوط به شبکه، شرکت میکروتیک است. این شرکت بیشتر تجهیزات شبکه مانند روتر و وایرلس تولید می‌کند و در حال حاضر تجهیزات این شرکت در بسیاری از سازمان‌ها و کارخانه‌ها و شرکت‌های بزرگ و کوچک به کار گرفته می‌شود. میکروتیک محدودیت‌ها و مشکلات سیسکو را ندارد به همین دلیل بسیاری از افراد و شرکت‌ها از خدمات میکروتیک در ساختار شبکه خود استفاده می‌کنند.

خدمات رادیویی و وایرلس یکی دیگر از خدمات مربوط به شبکه است که می‌تواند ارتباط بین دو نقطه را از طریق شبکه بی‌سیم برقرار کند. این خدمات می‌توانند برای ایجاد شبکه داخلی سازمان‌ها به کار گرفته شود و جایگزین اینترنت در سیستم‌هایی شود که سرعت برای افراد از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

بسیاری از کسانی که با شبکه و تجهیزات آن آشنایی دارند، کار خود را با تجهیزات سیسکو شروع کرده‌اند. سیسکو را می‌توان بزرگ‌ترین شرکت تولید کننده تجهیزات شبکه دانست. سیسکو حاکم بلامنازع بازار در زمینه سوئیچ، روتر، سرور، اکسس پوینت و دیتاسنتر می‌باشد. علاوه بر تجهیزات باکیفیت، سیستم عامل با یکپارچگی مناسب یکی از ویژگی‌هایی است که خدمات سیسکو را از بقیه رقبا متمایز کرده است.

همه موراد بالا به راه‌اندازی شبکه مرتبط بودند اما مسئله‌ای که بسیار مهم است و باید به آن توجه داشته باشید، بحث پشتیبانی و نگهداری شبکه می‌باشد. پشتیبانی و نگهداری سیستم و مرکز تماس در صورت بروز هر گونه مشکلی به راحتی می‌توانند مشکل شما را حل کند. معمولا بهتر است پشتیبانی شبکه خود را به تیمی که شبکه را ایجاد کرده است، برون سپاری کنید. زیرا این تیم هم تجربه و هم دانش فنی لازم را داشته و هم با شبکه شما آشنا می‌باشد. پشتیبانی هم بخشی از هوشمند سازی کسب و کار است که می‌تواند تداوم شما در ارائه خدمات به مشتریان را تضمین کند. مرکز تلکام ایران با یهره گیری از تیمی مجرب در تلاش است تا پشتیبانی و نگهداری شبکه را تحت قراردادهایی بلند مدت و متنوع برای شما به بهترین نحو ممکن به انجام برساند.

7- مدیریت ارتباط با مشتریان فراموش نشود

اگر قصد دارید کسب و کار خود را به صورت هوشمند درآورید لازم است که از یک نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری یا CRM استفاده کنید. CRM به شما کمک می‌کند که تعاملات خود را رصد و مدیریت کنید و در صورت بروز هر گونه ناراحتی و به آسانی آن را حل کنید. نرم افزارهای CRM، وظایف مختلفی را تا به حال برای ما انجام داده‌اند. این نرم افزارها برای همه کسب و کارهای بزرگ و کوچک ضروری هستند. بسیاری از نرم افزارهای دیگر معمولا می‌توانند با نرم افزار CRM ترکیب شوند و ترکیبی قوی‌تر بسازیم.

هوشمند سازی کسب و کار به کمکنرم افزار وب فون

8- ماژول وب فون

بخش دیگر از هوشمند سازی کسب و کارها بر عهده نرم افزارهایی است که توانایی تطابق با هر نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتریان را دارد. ماژول وب فون یکی از همین نرم افزارها است که با استفاده از پنل تحت وب آن به راحتی می‌توانید تماس‌‌هاس خود را مدیریت کنید. این نرم افزار امکان برقرای تماس‌هاس صوتی و تصویری بر پایه ویپ را برای ما فراهم می‌کند.

یکی از مهم‌ترین مزایای نرم افزار وب فون، توانایی این نرم افزار برای برقراری ارتباط با خطوط عادی یا شهری تلفن است. وب فون نسبت به هارد فون و سافت فون دارای مزیت‌های بسیار بیشتری است که باعث می‌شود استفاده از آن کاملا به صرفه باشد. امنیت بیشتر، کاربری راحت‌تر، امکان مانیتورینگ تماس‌ها و همچنین استفاده از آن در انواع سیستم عامل‌های مختلف تنها بخش کوچکی از مزیت‌های این نرم افزار دوست داشتنی می‌باشد.

9- ماژول فکس اینترنتی

سامانه فکس اینترنتی یا فکس مجازی به عنوان یک راهکار سازمانی برای دریافت و ارسال فکس‌ها کاربرد دارد. نرم افزار فکس اینترنتی یک نرم افزار تحت وب است که می‌تواند به انواع مرکز تماس متصل شده و از این طریق فکس‌های شما را ارسال یا دریافت کند. فکس اینترنتی نسبت به فکس‌های سنتی دارای یک سری مزایا می‌باشد که از آن‌ها می‌تواند به کاهش هزینه‌های جاری، صرفه جویی در زمان افراد و همچنین سهولت در استفاده اشاره کرد. اگر قصد دارید کسب و کار خود را به شمت هوشمند شدن سوق دهید، حتما به یک نرم افزار فکس اینترنتی نیاز پیدا خواهید کرد.

 

10- نرم افزار دفترچه تلفن هوشمند تحت شبکه

یکی دیگر از نرم افزارهایی که برای هوشمند سازی کسب و کار حتما به آن احتیاج پیدا خواهید کرد، نرم افزار دفترچه تلفن هوشمند می‌باشد. دفترچه تلفن هوشمند یک نرم افزار تحت وب است که می‌تواند اطلاعات کاربرها و کسانی که با شما تماس می‌گیرند، جمع آوری کند. این اطلاعات برای افزایش فروش شما و همچنین شناسایی راحت‌تر مشتریان در صورت تماس مجدد بسیار پر کاربرد خواهد بود. به کمک نرم افزار دفترچه تلفن به راحتی می‌توانید تعداد زیادی شماره را همراه با جزئیات مربوط به هر کدام را در سیستم خود ذخیره کنید. همچنین هر اپراتور پس از اتمام تماس می‌تواند شرحی بر تماس بنویسد تا در صورت نیاز در تماس‌های بعدی مورد استفاده قرار بگیرد. همچنین امکان ضبط و دانلود مکالمات وجود دارد. به صورتی که می‌توانید بعدا تماس‌ها را بررسی کنید و در صورت نارضایتی مشتری، دلیل آن را پیدا کنید.

11- ماژول تماس گیر خودکار

در بسیاری از موارد هوشمند سازی کسب و کار به معنی اتوماتیک کردن کارها و حذف فرایندهای انسانی است. یکی از مهم‌ترین ماژول‌هایی که ما را در این مسیر همراهی می‌کند. سیستم تماس گیر خودکار است. به کمک این ماژول می‌توانید یک پیام صوتی را برای تعداد زیادی از افراد پخش کنید. این کار دو کاربرد بسیار محبوب دارد که اولین کاربرد آن برای برگزاری کمیپن‌های تبلیغاتی است. به این صورت که شما شماره‌‌های مخاطبان خود را وارد کرده و به سامانه پیامک صوتی با آن‌ها تماس برقرار کرده و یک پیام تبلیغاتی را برای آن‌ها پخش خواهید کرد. دومین مورد آن اطلاع رسانی می باشد. برای مثال شرکت‌های بزرگ مانند اداره آب یکسیستم تماس گیر خودکار دارد که به کمک آن اخطاریه‌های قطع آب را برای مشترکین خود ارسال می‌کند. با این کار دیگر نیازی نیست یک نفر با تک تک مشترکین بدهکار تماس بگیرد.

تحویل پروژه و آموزش

پس از طی مراحل بالا شبکه شما در قالب یک سیستم یکپارچه به نماینده معرفی شده از سمت سازمان تحویل داده خواهد شد. همچنین تمامی آموزش‌های مورد نیاز در اختیار شما قرار خواهد گرفت تا به راحتی و بدون اتلاف وقت بتوانید ساز و کارهای سازمانی خود را پیش ببرید. همچنین تیم پشتیبانی ما آماده است تا در صورت نیاز آموزش های بیشتری را در اختیار شما قرار دهد و مشکلات احتمالی شما را رفع کند.