crm خدمات پس از فروش و مزایای آن برای کسب و کارها

crm خدمات پس از فروش یکی از مهمترین قابلیت های ارائه شده  سیستم های ارتباط با مشتری می باشد. به طور کلی crm خدمات پس از فروش به فرآیندهای مختلفی اشاره دارد که باعث می شود مشتریان از محصولات و خدمات یک سازمان یا شرکت رضایت داشته باشند. اصل خدمات پس از فروش بر پایه احترام به مشتری و برآورده ساختن نیازها و خواسته های مشتریان استوار است.

در همین راستا شرکت AHG تلکام با ارائه ماژولی سفارشی با انعطاف پذیری و قابلیت های ایده آل، تحت عنوان ماژول پشتیبانی و خدمات پس از فروش، سعی در ارائه یک سیستم crm خدمات پس از فروش با بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت را به شما عزیزان داشته است. در ادامه این مطلب با مرکز تلکام ایران همراه شوید تا بیشتر به نرم افزار سی ار ام و خدمات آن بپردازیم.

ماژول پشتیبانی و crm خدمات پس از فروش چیست؟

این ماژول که یک ماژول ارتباط با مشتری می باشد، بر پایه  اطلاعات از قبل ثبت شده مشتری در سیستم عمل می کند. این ماژول زمانی که مشتری یک پکیج یا بسته شامل خدمات یا محصولات را از شما خریداری می کند، با توجه به اطلاعات مشتری و با احراز هویت وی، خدمات پشتیبانی و خدمات پس از فروش مناسب را به او ارائه می دهد. این ماژول می تواند با توجه به دیتا بیسی که در اختیار دارد، مشتریان را طبقه بندی کرده و خدمات پس از فروش را بر مبنای نوع محصول یا خدمات خریداری شده، به آنها ارائه دهد.

crm خدمات پس از فروش

ماژول crm خدمات پس از فروش چگونه کار می کند؟

فرض کنید شما به عنوان یک فروشگاه اینترنتی، به فروش کالاهایی در حوزه لوازم خانگی می پردازید. هر کدام از کالاهای شما دارای یک تاریخ گارانتی مشخص می باشند و هر مدل یا هر برند دارای گارانتی متفاوتی است. از طرف دیگر ممکن است شما برای برخی از مشتریان وفادار و قدیمی خود تسهیلات و یا تخفیف هایی را در نظر گرفته باشید.

تیم پشتیبانی فروشگاه شما در صورتی که از یک سیستم crm خدمات پس از فروش بهره مند باشد، می تواند به اطلاعات طبقه بندی شده مشتریان دسترسی داشته باشد، از این رو مشتریانی که بابت گارانتی کالای خود با شما تماس می گیرند پس از انتخاب گزینه گارانتی، هویت آنها احراز می گردد و در صورتی که کالای آنها گارانتی نداشته باشد و یا تاریخ گارانتی آن تمام شده باشد، تماس آنها به بخش مربوطه وصل نخواهد شد و فقط مشتریانی که قابل پشتیبانی باشند به بخش مربوطه وصل می شوند.

همچنین تخفیف ها و تسهیلاتی را که برای مشتریان قدیمی خود در نظر گرفته اید نیز از طریق این سیستم قابل اجراست، چرا که این سیستم، هویت مشتریان را احراز و تاریخچه خرید  و سابقه آنها را رصد می کند و قابلیت تفکیک مشتریان قدیمی از مشتریان جدید یا بالقوه را فراهم می آورد. به وسیله این تفکیک مشتری، می توانید کدهای تخفیفی را که برای مشتریان وفادار خود آماده کرده اید، پس از احراز هویت در اختیار آنها قرار دهید.

crm خدمات پس از فروش برای چه کسب و کارهایی مناسب است؟

استفاده از این نوع خدمات  CRM، برای تمامی کسب و کارهایی که قصد ارائه انواع خدمات پس از فروش را به صورت تعاملی به مشتریان خود دارند، بهترین گزینه می باشد. این قابلیت برای تمامی فروشگاه های اینترنتی، شرکت ها، سازمان ها و ارگان هایی که به صورت اینترنتی و یا فیزیکی به ارائه کالا یا خدماتی به مشتریان خود می پردازند و علاقه مند به ارائه پشتیبانی از خدمات پس از فروش به مشتری هستند، ایده آل ترین راهکار است.

معرفی crm خدمات پس از فروش

چرا crm خدمات پس از فروش برای کسب و کارها مهم است؟

خدمات پس از فروش نقش مهمی در رضایت و حفظ مشتری دارد و ارائه این خدمات باعث جذب مشتریان وفادار و افزایش ارزش برند شما می شود. بهبود هویت برند و بهبود رضایت مشتری مهمترین ثمره ارائه خدمات پس از فروش به مشتریان است. امروزه تمامی کسب و کارها در پی ایجاد رابطه ای دوستانه با مشتری هستند، چرا که می دانند این تعامل می تواند سبب افزایش میزان فروش و رشد نرخ بازده آنها گردد، از این رو بهره مندی از یک سیستم  crm خدمات پس از فروش می تواند شما را با کمترین هزینه به این اهداف برساند.

برای راه اندازی یک سیستم crm خدمات پس از فروش و یا مشاوره رایگان

با کارشناسان ما تماس بگیرید.

 

در بحث پیرامون این مقاله شرکت کنید

تیم ایران تلکام

همانطور گفتیم وردپرس فقط یک اسکلت‌بندی اولیه به شما می‌دهد پس بقیه کارها با خودتان است.

درباره تیم ما بیشتر بدانید

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید