امکانات سیستم ویپ و معرفی 12 مورد از قابلیت های آن

امکانات سیستم ویپ برای  کسب و کارها و مشاغل مختلف، بسیار پرشمار و وسیع می باشد و از ارتباطات صوتی با کیفیت تا پیاده سازی فکس سرور و انواع سیستم های CRM همه و همه را در بر می گیرد. بهره مندی از امکانات ویپ مزایای زیادی برای کسب و کار شما دارد که مهمترین آن کاهش هزینه و افزایش بهره وری است. در این مقاله قصد داریم تا به طور کامل تمامی امکانات سیستم ویپ را به شما معرفی کنیم، پس تا انتهای این مقاله مرکز تلکام ایران مفید و کاربردی با ما همراه باشید.

معرفی 12 مورد از امکانات سیستم ویپ برای کسب و کارها

سیستم Voip با آپشن ها و قابلیت های بی شماری به رونق کسب و کار شما کمک زیادی می کند. به طور کلی امکانات این سیستم عبارتند از:

1) مدیریت تماس های ورودی و خروجی

مدیریت تماس های ورودی و خروجی یکی از امکانات مهم سیستم ویپ می باشد که به شما این اختیار را می دهد تا تماس های ورودی و خروجی به سازمان یا شرکتتان را به طور کامل رصد کنید، این ویژگی قابلیت هایی نظیر اولویت بندی، نگه داشتن خط یا مسدود کردن تماس های ورودی را میسر می سازد.

معرفی امکانات سیستم ویپ

2) تقسیم ترافیک ورودی

کاهش ترافیک ورودی به وسیله خدمات مرکز تماس برای شما میسر می باشد. راه اندازی مرکز تماس که یکی از خدمات مبتنی بر ویپ می باشد، می تواند موجبات تقسیم ترافیک ورودی را برای سازمان شما میسر سازد. این قضیه سبب کاهش اشغال بودن خطوط و نارضایتی مشتریان می گردد.

3) تبلیغات پیامکی

یکی دیگر از خدماتی که ویپ به شما ارائه می دهد، امکان اجرای یک کمپین تبلیغات پیامکی است که به کمک ماژول های CRM متصل به سیستم ویپ شما مسیر می شود. تبلیغات پیامکی امروزه یکی از رایج ترین و پربازده ترین انواع تبلیغات است.

4) تجزیه و تحلیل تماس ها

تجزیه و تحلیل تماس ها به کمک ماژول تحلیل عملکرد کالسنتر به آسانی قابل اجراست. این ماژول که یک ماژول CRM است قابلیت پیاده سازی روی انواع سیستم های ویپ را دارد و به کمک آن شما می توانید عملکرد کارمندان خود را در خلال مکالمه با مشتری رصد نموده و نقاط ضعف موجود را بر طرف سازید. این قابلیت سیستم ویپ یک قابلیت کاملا مدیریتی است.

5) قابلیت ضبط تماس

یکی از امکانات سیستم ویپ قابلیت ضبط تماس های ورودی و خروجی به سازمان شماست. شما به وسیله ویپ می توانید تماس ها را ضبط، ردیابی، تحلیل و اولویت بندی کنید. برخورداری از دید کامل در تماس ها، می تواند باعث بهبود خدمات مشتری و عملکرد شغلی شما شود. به وسیله این قابلیت شما می توانید کنترل کیفیت مرکز تماس خود را در دست گرفته و عملکرد کارمندان و کارکنان خود را بهبود بخشیده و رضایت مشتری را افزایش دهید.

بهترین امکانات سیستم ویپ

6) تلفن گویا

تلفن گویا یا سیستم ivr سیستمی است که می توانید آن را در بستر ویپ پیاده سازی کنید و از خدمات جذاب آن نهایت استفاده را ببرید. وقتی از این سیستم استفاده می کنید، تماس گیرندگان با منوی سفارشی و از پیش تعیین شده شما روبرو می شوند و به وسیله یک سیتم صوتی هوشمند می توانند با این منو ارتباط برقرار کرده و به بخش مورد نظر ارجاع داده شوند. این قضیه سبب بهبود رضایت مشتری و کاهش ترافیک ورودی شده و هزینه های مربوط به منابع انسانی را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد.

7) پیام رسانی فوری

سیستم پیام رسانی فوری یکی از امکانات سیستم ویپ می باشد که به وسیله آن می توانید ارتباطات بین سازمانی را تحکیم بخشیده و در اسرع وقت و از طریق شبکه با کارمندان خود در یک شرکت یا سازمان ارتباط برقرار کنید.

8) همگام سازی با تلفن همراه

ویپ این مزیت را دارد که توسط نرم افزارهای مختلف در تلفن های همراه شما نیز توسعه یابد. یکی از این امکانات ویپ که قابل توسعه روی تلفن همراه شماست، اسکایپ سازمانی می باشد. به طور کلی این قابلیت ویپ سبب بهینه سازی ارتباطات بدون در نظر گرفتن مکان و زمان می گردد و دسترسی شما را به عنوان یک کارمند یا مدیر بر اجرای روند کاری خارج از محیط کار افزایش می دهد.

9) راه اندازی سامانه فکس مجازی

با استفاده از ویپ، روش های مختلفی برای ارسال و دریافت فکس آنلاین وجود خواهد داشت. راه اندازی فکس مجازی یکی از مهمترین امکانات سیستم ویپ برای کسب و کارهاست. سرویس فکس اینترنتی می تواند خدمات متعددی را به شما ارائه دهد که مهمترین آن ارسال و دریافت فکس تحت شبکه و بدون نیاز به سیستم های سخت افزاری و سنتی فکس می باشد که کاهش هزینه را برای سازمان ها به دنبال خواهد داشت. ارسال فکس به صورت گروهی برای اهداف تبلیغاتی، ایجاد گروه های کاری فکس و ذخیره و ثبت تمامی فکس های ارسالی و دریافتی از مهمترین ویژگی های این سرویس برای کسب و کارهاست.

10) سیپ ترانک و سیپ فون

سیپ ترانک و سیپ فون دو سرویس مبتنی بر ویپ می باشند که قابلیت پیاده سازی روی مرکز تلفن سخت افزاری یا مجازی را دارند. سیپ ترانک و سیپ فون راه حل هایی برای استفاده از خطوط تلفن با امکانات بیشتر در مقایسه با خطوط تلفن سنتی می باشند. این دو روش هیچ نیازی به سیم کشی و تجهیزات سخت افزاری ندارند و سبب بهبود کنترل و مدیریت ترافیک ورودی به یک سازمان می شوند.

11) یکپارچه سازی

یکپارچه سازی یکی دیگر از امکانات سیستم ویپ می باشد که سبب می شود تا شما ارتباطی هماهنگ و یکدست با شعب و نمایندگی های دیگر خود از طریق ارتباط بین سازمانی به وسیله ویپ داشته باشید. فرآیند یکپارچه سازی می تواند به وسیله ماژول های CRM و یا سایر ماژول های سفارشی با پیاده سازی آنها روی مرکز تماس شرکت یا سازمان شما انجام شود.

12) ویدئو کنفرانس

ویدئو کنفرانس یکی از مهمترین مزایای skype for business می باشد که به کمک آن می توانید با سازمان ها و شرکای کاری خود و یا حتی کارمندان شرکت خود ارتباطی آنلاین و لحظه ای را برقرار کنید. این قابلیت سبب بهبود امور سازمانی در اسرع وقت و کاهش هزینه های مربوط به ایجاد جلسات فیزیکی خواهد شد.

برای راه اندازی هر کدام از امکانات سیستم ویپ با مناسب ترین قیمت و بالاترین کیفیت

یا دریافت مشاوره رایگان، با کارشناسان ما تماس بگیرید.

در بحث پیرامون این مقاله شرکت کنید

تیم ایران تلکام

همانطور گفتیم وردپرس فقط یک اسکلت‌بندی اولیه به شما می‌دهد پس بقیه کارها با خودتان است.

درباره تیم ما بیشتر بدانید

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید