بهترین نرم افزارهای crm رایگان سال 2021

برای کسب و کارهایی که با شرکت های فروش نرم افزار crm و یا مزیت استفاده از آن آشنایی کافی ندارند، بهترین راه استفاده از نرم افزار رایگان است. CRM رایگان ممکن است بهترین مقدمه برای درک نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری باشد. به هر حال این نرم افزارها رایگان هستند و قرار نیست بابت آنها هزینه ای پرداخت کنید. در عین حال می‌توانید با مزیت استفاده از نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری هم آشنایی پیدا کنید.

بیشتر بخوانید: نرم افزار CRM

برای بسیاری از کسب و کارها استفاده از نرم افزار های crm رایگان اهمیت دارد. زیرا باید با ویژگی‌های آن آشنایی پیدا کنید. در این مطلب سعی داریم به معرفی نسخه‌های رایگان این نرم افزار بپردازیم. به دلیل اینکه تعداد نرم افزارهای سی ار ام زیاد است، احتمالا تصمیم گیری در مورد آن برایتان سخت و دشوار می‌شود. اما نسخه رایگان این مزیت را دارد که بتوانید آن را امتحان کرده و بهترین را انتخاب کنید.

در نهایت، درک چگونگی عملکرد مدیریت ارتباط با مشتری، امکانات جدید زیادی را برای کسب و کارتان ایجاد می کند. پس تا انتهای مطلب مرکز تلکام ایران برای شناخت این نرم افزارها با ما همراه شوید.

نرم افزار رایگان CRM Less Annoying

بهترین نرم افزارهای crm رایگان

نرم افزار Less Annoying CRM معروف به LACRM به عنوان یکی از نرم افزارهای کاربردی برای کسب و کارهای کوچک است. این نرم افزار را می توانید برای یک دوره آزمایشی 30 روزه استفاده کنید. البته بعد از این مدت باید برای استفاده از آن، هزینه پرداخت کنید.

فواید

LACRM به عنوان نرم افزار مدیریت کار، هدایت به فروش، مدیریت تماس و پیگیری فروش است. در این نرم افزار می‌توانید تمام داده‌های مشتری خود را مدیریت کنید. همچنین می‌توانید از طریق تقویم و دستور کار، رویدادها و کارهای روزمره را تنظیم کنید.

یکی دیگر از مزیت‌های این نرم افزار CRM رایگان امکان وارد کردن ایمیل‌ها در خارج از سیستم عامل سی ار ام است. این برنامه می‌تواند آدرس کاربری ایمیل منحصر به فردی را برای هر کاربر فراهم کند.

ایردات

در این پلتفرم ممکن است نتوانید تمامی نیازهای کسب و کار خود را برطرف کنید. برنامه اعلان‌ها را از طریق پیام کوتاه و یا ایمیل ارسال می‌کند. البته سرعت آن کم است.

برای خرید آن باید هر ماه 15 دلار برای هر کاربر پرداخت کنید.

نرم افزار HubSpot

بهترین نرم افزار های crm رایگان

یکی دیگر از بهترین نرم افزارهای CRM رایگان HubSpot نام دارد. این پلتفرم با ویژگی‌های منحصر به فرد و قابل استفاده برای کاربران نامحدود است. HubSpot CRM رایگان به شما این امکان را می‌دهد لیدها را تعیین و پیگیری کنید. همچنین با کمک آن قادر به مدیریت فرایند فروش و پروژه خواهد بود. از دیگر مزیت‌های نرم افزار سی ار ام HubSpot می‌تواند به ثبت تعاملات مشتریان اشاره کرد.

فواید

این پلتفرم با G Suit و Microsoft Office عمل می‌کند. از طریق آن می‌توانید داده‌ها را بدون اینکه افشا شوند؛ پیاده سازی و همگام سازی کنید. ادغام این نرم افزار رایگان CRM با Zapier اشتراک گذاری اطلاعات و مدیریت وظایف را آسان می‌کند. در بسته پولی این برنامه هم می‌توانید اطلاعات بیشتری را ذخیره کنید.

ایرادات

CRM رایگان دارای ویژگی های بسیاری است، اما بسیاری از آنها آنقدرها قوی نیستند. به عبارت دیگر گاهی مجبورید محصولات بازاریابی، فروش یا Service Hub را درخواست کنید. قابلیت شخصی سازی در این نرم افزار زیاد نیست و به همین دلیل کسب و کارهای کوچک بهتر است آن را انتخاب نکنند.

زوهو ( Zoho)

نرم افزارهای crm رایگان سال 2021

یکی دیگر از نرم افزارهای crm رایگان زوهو نام دارد. این نرم افزار یک پلتفرم کوچک تجاری است که رابط کاربری ساده‌ای دارد. ماژول‌های آن قابلیت تنظیم دارند. همچنین داشتن اتوماسیون عملی و ویژگی شبکه‌های اجتماعی بر مزیت آن افزوده است. اگر به دنبال یک نرم افزار سی ارم رایگان هستید، زوهو را به شما پیشنهاد می‌دهیم. این پلتفرم برای حداکثر سه کاربر امکانات زیادی را فراهم کرده است. به طوری که بتوانید عملیات روزمره را مشخص و لیدها را مدیریت کنید.

مزیت

از مزیت‌های این نرم افزار crm رایگان می‌توان به ادغام با گوگل پلاس و فیسبوک اشاره کرد. همچنین دارای زمانبندی کاملا فوق العاده است. البته بعد از اینکه در آن حرفه‌ای شدید، می‌توانید نسخه پولی آن را دریافت کنید. پیش بینی فروش و ردیابی KPI از دیگر مزیت‌های این نرم افزار است.

ایرادات

از جمله ایرادات نرم افزار Zoho شاید بتوان گفت نداشتن ردیابی ایمیل و اعلان مشتری وفادار است. همچنین تعامل طولانی مدت یک نفر با کاربران خاص در کسب و کار هم در این پلتفرم مشکل است. UI کمی مشکل دارد. نسخه رایگان آن فاقد ویژگی‌های ایمیل گسترده است. بنابراین بهتر است بعد از مدتی به سراغ نسخه پولی بروید.

نرم افزار Bitrix24

نرم افزار رایگان CRM Less Annoying

 Bitrix24 یکی از محبوب ترین نرم افزارهای CRM رایگان در جهان است. این نرم افزار یک راه حل CRM cloud ارائه می دهد که برای حداکثر 12 کاربر رایگان است. همچنین می توانید به میزان 5 گیگابایت در آن اطلاعات را ذخیره کنید. از نظر ویژگی‌ها، می‌توان به ردیابی فروش، گزارشات و اتوماسیون امور اشاره کنیم.

البته این نرم افزار رایگان سی ار ام مشکلاتی نیز دارد. اگرچه رابط کاربری آن عالیست، اما پیمایش در ماژول‌های مختلف گاهی گیج کننده می‌شود. امکانات سفارشی سازی این پلتفرم هم کمی دشوار است. اگر به اندازه کافی در آن مهارت نداشته باشید، استفاده از آن کمی دشوار می‌شود.

Streak

کاربردهای نرم افزار های crm رایگان

از دیگر نرم افزارهای CRM رایگان باید به Streak اشاره کنیم. این پلتفرم یک Gmail CRM کاملاً یکپارچه شده در صندوق ورودی فراهم می کند. نسخه رایگان Streak که برای استفاده شخصی (به عنوان مثال فریلنسرها و کارآفرینان شخصی) کاربرد دارد، شامل ابزارهای اولیه CRM و ویژگی‌های کاملاً جامع ایمیل است. الگوهای ایمیل این برنامه به شما کمک می‌کند ایمیل‌های تجاری خود را شخصی سازی و با حجم زیاد ارسال کنید. بنابراین می‌تواند گزینه خوبی برای بازاریابی ایمیل انبوه باشد.

البته این نرم افزار رایگان CRM مشکلاتی هم دارد. از جمله اینکه یک پسوند مرورگر است و اگر سیستم عامل یا دستگاه را تغییر دهید، دسترسی به آن کمی سخت می‌شود. همچنین این برنامه کمی سبک و ساده است و برای کسب و کارهای بزرگ مناسب نیست.

منبع: crm

در بحث پیرامون این مقاله شرکت کنید

تیم ایران تلکام

همانطور گفتیم وردپرس فقط یک اسکلت‌بندی اولیه به شما می‌دهد پس بقیه کارها با خودتان است.

درباره تیم ما بیشتر بدانید

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید