سامانه مدیریت تماس kamailio و ویژگی های برتر آن

مرکز تماس kamailio را میتوان قدرتمند ترین مسیر یاب تماس با هسته OpenSource معرفی کرد. 

 1. مسیر یابی 100,000 تماس در هر سرور
 2. قابلیت رول نویسی های پیشرفته جهت توضیع تماس در سرور ها
 3. قابلیت ایجاد  HA  در سرور 
 4. امکان سازگاری با اکثر زبانهای برنامه نویسی روز دنیا
 5. ماژول های پیشرفته مدیریت و مکانیزه سازی تماس

مرکز تماس kamailio

قدرتمندترین Softswitch کلاس 3

مرکز تماس kamailio را بیشتر بشناسید.

این مرکز تماس که در واقع قدرتمند ترین مرکز مسیریاب تماس تحت لایسنس GLP می باشد یکی از کامل ترین هسته های توسعه یافته جهت مدیریت تماس را دارد.  این قدرت پردازش و نظم بینظیر در مسیر یابی تماس حاصل سالیان تجربه و ادغام چند تیم توسعه دهنده VoIP با یکدیگر می باشد. این سامانه به دیلایل خاصی برای پروژه های با اندازه های وسیع بسیار محبوب و کارآمد است که در ادامه به توضیح چند تا از انها می پردازیم.

 

ویژگی های بارز

مسیر یابی 100,000 تماس در هر سرور

در ابتدا باید به این موضوع پرداخت که مسیر یابی تماس چیست و چگونه انجام میشود؟ مسیریابی تماس در مرکز تماس kamailio بدان معناست که تماس ورودی به سرور بعد از طی شدن فرایند های رول نویسی شده و تنظیمات پیش طراحی شده، به سمت مرکز تماس معین شده هدایت می شود تا فرایند برقراری تماس تکمیل شود.

مهمترین نکته در امر مسیر یابی تماس این است که ترافیک ورودی به صورت no-answer به سمت سرور مقصد هدایت میشود و این امر 2 مزیت بارز دارد. مزیت اول این است که به دلیل عدم مدیریت بار ترافیک RTP قابلیت پردازش 100,000 تماس در ثانیه وجود دارد.  مزیت دوم به دلیل عدم پاسخ تماس در سرور kamailio، مکانیزم مالی به درستی انجام میشود.

 

ماژول های پیشرقته و قابلیت کنترل خارجی

مرکز تماس kamailio دارای ماژول های متعدد بسیاری است که هر کدام با دارا بودن قابلیت های از سطح تنظیمات میتوانند ویژگی های به خصوصی به این مرکز تماس اضافه کنند. در ادامه به معرفی چند تا از ماژول معروف آن میپردازیم.

 1. قابلیت توسعه پذیری و اجرا بر اساس سیستم عامل های Embedded
 2. ساختار ماژولار 
 3. حالت های مختلف Loadbalance با الگوریتم های مختلف
 4. مدیریت الگوریتم های مختلف رمزنگاری داده
 5. مدیریت سیستم مالی در حالت ها و روش های مختلف 
 6. بیش از 1000 متغیر جها مدیریت کانفیگ ها
 7. درگاه های ارتباطی مختلف نظیر RPC – XML – json – API
 8. پشتیبانی از انواع زبان های برنامه نویسی جهت توسعه پذیری
 9. پشتیبانی از انواع پایگاه های داده 
 10. پشتیبانی از پروتکل های ارتباطی نظیر sip – ss7 و …

 

قایلبت HA بر اساس مکانیزم های پیشرفته

قابلیت HA در تمامی سامانه های کامپیوتری که وظایف مهمی دارند و قعطی و تداخل در فرایند اجرای کار آنها مشکلات جدی را به وجود میاورد در حال توسعه و این توسعه روز به روز به شکل کامل تری در حال نمود پیدا کردن میباشد.

مراکز تماس VoIP در واقع کانال های اطلاع رسانی و ارتباطی صوتی بنیادی محصوب میگردند و از مدار خارج شدن یک سامانه مسیر یاب در یک ناحیه و مرکز مخابراتی میتواند کل تماس یک ناحیه از شهر را تحت شعاع قرار دهد که این مسعله حتی به خودی خود غیر قابل قبول می باشد. 

از این رو اکثر مراکز تلفن پیشرفه به این سامانه مجهز شدند و امکانات متعددی هم جهت مدیریت حالت بحران ارائه میکنند که کارشناسان توسعه دهنده بر اساس این پارامترها میتوانند از این شرایط عبور کنند.

بازار هدف Kamailio

 نوع ساختار طراحی این مرکز تماس به واسطه طراحی پیشرفته، برای بسیاری از مراکز پور ظرفیت مناسب بوده و میتواند با کمک مرکز تلفنهای نظیر FreeSwitch، خدمات RTP و Billing را هم مدیریت کند و حتی در مراکز متراکم مخابراتی و اپراتوری به عنوان SBC  نقش به سزایی داشته باشد. 
برای مشاور رایگان و  اطلاعات بیشتر با مشاوران ما در ارتباط باشید.