معرفی و ارائه خدمات مایکروسافت

تعداد خدمات مایکروسافت بی‌شمار است به صورتی که برای هر کاری این شرکت خدمتی ارائه کرده است. برای دریافت خدمات مایکروسافت الزامی وجود ندارد که به خود این شرکت مراجعه کنید. اکنون شرکت‌های زیادی در ایران بسیاری از خدمات مایکروسافت را ارائه می‌دهند. مرکز تلکام ایران یکی از شرکت‌هایی است که نیازهای شما به خدمات Mocrosoft را برآورده می‌کند. البته در مرکز تلکام ایران چندین مورد از خدمات این شرکت ارائه می‌شود که عبارتند از:

خدمات میل سرور

از آنجایی که خدمات اکتیو شبکه و محصولات مایکروسافت با هم هماهنگی‌های لازم را دارند، بسیاری از شرکت‌ها و سازمان‌ها خواهان دریافت میل سرور از این سازمان هستند. سرویس میل سرویس Mocrosoft امکانات زیادی را در اختیار شرکت‌ها قرار می‌دهد. به طوری که کاربران بتوانند از طریق آن نیازهای سازمان خود را برطرف کنند. امکانات اکسچنج سرور یکی از قابلیت‌های میل سرور ماکروسافت است که زیرساخت پایدار مکاتبات الکترونیکی را فراهم می‌کند.

مرکز تلکام ایران یکی از مراکزی است که میل سرور Mocrosoft را به تمامی کاربران و طرفداران این شرکت در ایران ارائه می‌دهد. در این صورت قادر به مدیریت متمرکز ایمیل سرور داخلی تحت سرور خواهید بود. همچنین می‌توانید کلیه ایمیل‌های ورودی و خروجی را به راحتی مدیریت کنید. جلوگیری از ارسال ایمیل‌های اسپم یا تبلیغاتی و پشتیبانی متمرکز از سرورها هم از دیگر امکانات میل سروری است که توسط ماکروسافت ارائه می‌شود.

خدمات ماکروسافت

سرویس‌های اسکایپ فور بیزنس

بخشی از خدمات مایکروسافت شامل اسکایپ سازمانی برای برقراری تماس‌های صوتی و تصویری است. Skype for Business یک نرم افزار فوق‌العاده کاربردی مایکروسافت است که از طریق آن کارکنان یک یا چند سازمان به راحتی می‌توانند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. دراپ و دراگ کردن فایل‌ها از جمله امکان این نرم‌افزار تجاری است. از مزیت‌های دیگر skype for business می‌توان به امکان برقراری تماس صوتی، امکان ارتباط با خطوط تلفن شهری و امکان یکپارچه سازی آن با mail servrt اشاره کرد. اما برگ برنده این نرم افزار کیفیت بالای تماس‌های تصویری آن است. در ساختار این پلتفرم از جدیدترین codecهای ویدیوی استفاده شده است. این کدک‌ها بسیار منعطف بوده و به شما این امکان را می‌دهند که با سرعت اینترنت پایین هم تماس ویدیویی باکیفیتی برقرار کنید.

مرکز تلکام ایران هم یکی از شرکت‌های ارائه دهنده Skype for Business است که برای دریافت نیاز نیست مستقیما به مایکروسافت مراجعه کنید.

ارائه خدمات مایکروسافت

خدمات مبتنی بر اکتیو دایرکتوری

یکی دیگر از خدماتی که توسط Microsoft ارائه می‌شود، شامل خدمات مبتنی بر اکتیو دایرکتوری و سرویس‌های زیرمجموعه آن (دی ان اس و …) است.

اکتیو دایرکتوری یک پایگاه داده مرکزی است که در آن داده‌های مختلفی از جمله حساب‌های کاربری، حساب‌های کامپیوتری، گروه‌ها، OU ها و … ذخیره می‌شوند. تمامی داده‌ها و اطلاعات اکتیو دایرکتوری مایکروسافت برای توصیف‌ها، حقوق File System، شاخص‌های امنیتی، حقوق Application و اطلاعات پوشه‌ها کاربرد دارد.

این بخش از خدمات مایکروسافت امکان مدیریت بخش‌های مختلف شبکه را برای مدیران سازمان‌ها فراهم می‌کند. به طوری که بتوانند قوانین متمرکزی را از طریق GPO بر روی بخش‌های مختلف شبکه اعمال کرده و شبکه خود را به راحتی مدیریت کنند. سرورDomain Controller برای مدیریت دامین حاوی تمامی اطلاعات مدیریتی است. به این صورت که از طریق آن دامین شما کنترل می‌شود.

سرویس اکتیو ‌دایرکتوری به عنوان سرویس مادر، برای سایر سرویس‌های شبکه خدمات ارائه می‌دهد. نصب این سرویس اهمیت زیادی دارد و باید به سراغ یک تیم مجرب و متخصص بروید. زیرا در صورت وجود هر گونه مشکل سرویس دایرکتوری به درستی عمل نمی‌کند و به ترمیم نیاز پیدا می‌کند.

یکی از خدمات دایرکتوری مایکروسافت شامل خدمات نت وب است که بر روی سیستم‌های ویندوز شرکت مایکروسافت نصب می‌شود. از طریق آن می‌توانید مدیریت اجزای شبکه: نظیر کاربران ، قوانین و سیاست‌ها و … را به دست بگیرید.

سرویس DNS هم یکی دیگر از خدمات مایکروسافت است که در مرکز تلکام ایران ارائه می‌شود. در اکتیو دایرکتوری می‌توانید اطلاعات را با سرویس‌هایی مثل دایرکتوری ناول Novell که نسخه ۲ و یا ۳ پروتکل LDAP را پشتیبانی می‌کنند، به اشتراک بگذارید.

برنامه‌های تحت وب مایکروسافتی

بخش دیگری از خدمات مایکروسافت به نرم‌افزارهای تحت وب اختصاص دارد. این نرم‌افزارها توسط مرکز تلکام ایران نیز ارائه می‌شوند. برخی از مهم‌ترین برنامه‌های تحت وب مایکروسافتی عبارتند از:

  • نرم افزار حسابداری تحت وب؛
  • نرم افزار اتوماسیون تحت وب؛
  • نرم افزار مدیریت فروشگاه تحت وب؛
  • نرم افزار بازاریابی شبکه ای تحت وب؛
  • نرم افزار بازاریابی و پخش تحت وب؛
  • نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری تحت وب (CRM)؛
  • نرم افزار تیکتینگ و ارتباط با مشتریان تحت وب.

مجموعه خدمات مایکروسافت