سیستم تماس گیر خودکار

معرفی سیستم تماس گیر خودکار

سیستم تماس گیر خودکار در اصل یک ماژول سفارشی ساز و شخصی می‌باشد که برای شرکت‌ها و کسب و کارهای مختلف، به منظور کاربردهای گوناگون، طراحی و راه اندازی می‌گردد. این ماژول‌ها به طور کلی با هدف بهبود و بهینه سازی کمپین‌های تبلیغاتی و بازاریابی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

سیستم تماس گیر خودکار پلتفرمی است که به کمک آن می‌توانید پیامک صوتی از قبل ضبط شده را برای تعداد زیادی از افراد به صورت گروهی ارسال کنید. در حین پخش شدن پیام ضبط شده امکان شماره گیری برای مخاطبان فراهم است و می‌توانند با انتخاب داخلی مورد نظر، به کارشناسان مربوطه متصل شوند. برقراری تماس از شماره ثابت مجموعه شما صورت خواهد گرفت. 

در واقع تماس گیر صوتی به این صورت عمل خواهد کرد که شما یک لیست از مخاطبان را به همراه پیامک صوتی مورد نظر خود در اختیار این سیستم قرار می‌دهید. سپس زمان مشخصی را برای ارسال پیام صوتی تعیین خواهید کرد. در نهایت سیستم تماس گیر خودکار در زمان تعیین شده با کاربران تعیین شده تماس گرفته و پیامک صوتی مورد نظر رار برای آن‌ها پخش خواهد کرد. 

سیستم تماس گیر خودکار

ماژول تماس گیر خودکار ویپ چگونه کار می‌کند؟

همانگونه که گفتیم، این سامانه یک سری قابلیت عمومی و کلی دارد که ثابت است و قابلیت‌های جزئی‌تر آن، با توجه به نیاز یک سازمان یا کسب و کار سفارش دهنده، می‌تواند متفاوت باشد و در حالت‌های مختلف با کاربردهای متفاوت، طراحی و راه اندازی گردد. با ذکر دو مثال ساده قصد داریم تا نحوه کار این ماژول را به شما معرفی کنیم

 

مثال اول:

به طور مثال یک شرکت که قصد تحقیقات در یک زمینه خاص را دارد، درخواست ایجاد یک سامانه در بستر ویپ دارد که بر مبنای آن تمامی شماره‌های مربوط به یک استان در آن سامانه وارد شود. سامانه تماس گیر خودکار به طور خودکار به تمامی شماره‌های ثبت شده زنگ می‌زند و آمار تلفن‌هایی که پاسخ می‌دهند و فعال هستند را در کنار مشخصات تلفن‌هایی که پاسخ داده نمی‌شود یا در دسترس شبکه نیستند را به تفکیک در اختیار آن شرکت قرار می‌دهد. این قضیه می‌تواند سبب بهینه سازی فرآیند تحقیقات و تسریع  آن برای یک سازمان یا شرکت گردد. چرا که شرکت فوق دیگر زمان خود را بابت ارسال پیام‌های بی حاصل به شماره‌هایی که در دسترس نیستند تلف نمی‌کند و می‌تواند نمونه آماری خود را جمع آوری کند. این ویژگی بیشتر برای مراکز آمارگیر و شرکت‌های دولتی که قصد جمع آور داده‌ها را دارند، کاربرد دارد.

مثال دوم:

برخی شرکت‌ها ممکن است قصد ارسال پیامک صوتی پیش فرضی را به خطوط تلفنی یک شهر یا یک منطقه خاص داشته باشند. سیستم تماس گیر خودکار می‌تواند علاوه بر مثال اول که فقط به بررسی فعال بودن یا غیر فعال بودن یک خط تلفن می‌پردازد، در زمینه تبلیغات تلفنی به صورت خودکار نیز خدمات فوق العاده‌ای را به شرکت‌ها و کسب و کارها ارائه دهد.

روال کار سامانه تماس صوتی هوشمند برای این کاربرد، به این صورت است: شرکت ارائه دهنده همانند مخابرات، اطلاعات قبوض را به صورت صوتی آماده و از ماژول می‌خواهد که با شماره‌های مشخص شده تماس گرفته و برای مشترکانی که خط خود را پاسخ می‌دهند، پیام صوتی را پخش کند و از مشترکینی که خط خود را پاسخ نمی‌دهند، عبور کند و برای آن‌ها چیزی ارسال نکند. این قصیه  می‌تواند سبب بهینه سازی تبلیغات و صرفه جویی در زمان و هزینه گردد.

استفاده از سیستم تماس گیر خودکار

کاربردهای سامانه تماس گیر هوشمند

1- کمپینگ تبلغاتی و اطلاع رسانی 

2- امکان ارائه برخی از خدمات بر بستر تلفن

3- اطلاع رسانی دوره ای و گروهی

4- یادآوری رویدادها

5- تبریک تولد و اعیاد و مناسبت‌ها

6- آپدیت منظم و دوره‌ای

نحوه اضافه کردن مخاطبین جدید به سیستم تماس خودکار

برای اضافه کردن مخاطب جدید به سیستم تماس گیر خودکار کافی است لیست مخاطبین خود را در یک فایل اکسل جمع آوری کنید. سپس آن را به سیستم خود درون ریزی کنید. همچنین می‌توانید مخاطبین خود را از نرم افزار دفترچه تلفن هوشمند  که یکی دیگر از محصولات مرکز تلکام ایران است، به سامانه پیامک صوتی خود درون ریزی کنید.با این کار عملیات ایجاد کمپ تبلیغاتی را، به کمک این ماژول و هر مخاطب جدیدی که به سیستم شما افزوده شود به راحتی می‌توانید به آن دسترسی داشته باشید و آن را به سیستم تماس خودکار خود اضافه کنید.

تماس خودکار در ساعات مشخص

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های سیستم تماس گیر خودکار امکان زمانبندی ارسال پیام های صوتی می‌باشد. به این منظور می‌توانید ساعات مشخصی را تعیین کنید تا سامانه در آن زمان ها با مخاطبین شما تماس برقرار کند.

این ویژگی می‌تواند تا حد زیادی به بهینه سازی کمپین‌های تبلیغاتی شما کمک کند. به این ترتیب می‌توانید زمان هایی که باید با مخاطبین شما تماس برقرار شود را تعیین کنید. 

 

استفاده از نرم افزار  تماس صوتی برای چه کسب و کارهایی مناسب است؟

به طور کلی یک سیستم تماس گیر خودکار  به علت ماهیت شخصی و قابلیت سفارشی سازی که دارد، برای اکثر کسب و کارها در کاربردهای گوناگون می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد. اما اگر بخواهیم به صورت تخصصی آن را بررسی کنیم این ماژول بیشتر در مراکز آمارگیری، مراکز مخابراتی و سازمان‌ها یا اداراتی که لیست مخاطبین بلند بالایی دارند و لازم است که برخی از کارهای آن‌ها به صورت اتوماتیک انجام شود، کاربرد دارد.

  کسب و کارهای متعددی نظیر آژانس‌های هواپیمایی، موسسات گردشگری و توریستی، مراکز مخابرات و مراکز ارائه خدمات اینترنتی، مرکز آمارگیر، مراکز تحقیقاتی و پژوهشی و ده‌ها کسب و کار مختلف دیگر که به تعامل با مشتری به صورت تلفنی وابسته هستند، می‌توانند از این ماژول کاربردی استفاده کنند.

 برای روشن‌تر شدن ماجرا فرض کنید که اداره گاز قصد دارد به مشترکین بدهکار خود اخطار قطع گاز بفرستد. در این حالت تماس دستی با تک تک مشترکین بدهکار ممکن نخواهد بود. بهترین روش استفاده از تماس گیر خودکار است. به این صورت که لیست و شماره تلفن مشترکین بدهکار در اختیار این ماژول قرار می‌گیرد، سپس ماژول تماسگیر خودکار یک پیام از پیش تعیین شده برا برای همه مشترکین بدهکار، قرائت می‌کند. 

 

سامانه پیامک صوتی

مزیت‌های استفاده از سیستم تماس گیر خودکار

1- صرفه جویی در زمان

استفاده از این ماژول سبب جداسازی خطوط خاموش و خارج از دسترس می‌شود و این قضیه هنگام انجام پروسه تبلیغاتی و یا تحقیقاتی، سبب صرفه جویی در زمان خواهد شد، چرا که پیام‌های ارسالی از طرف ماژول، فقط برای مشترکان فعال ارسال می‌شود.

2- کاهش هزینه ها

در فرآیندهای تبلیغاتی و بازاریابی، استفاده از سامانه پیامک صوتی سبب کاهش هزینه‌ها خواهد شد. فرض کنید یک شرکت قصد بازاریابی پیامکی را دارد، ابتدا این شرکت به وسیله ماژول فوق می‌تواند خطوط فعال را شناسایی و از خطوط غیر فعال تفکیک کند. پس از این تفکیک، شرکت فوق می‌تواند پیامک مذکور تبلیغاتی را فقط برای مشترکان فعال ارسال کند و این قضیه سبب کاهش هزینه‌ها خواهد شد، چرا که از ارسال پیامک یا پیام تبلیغاتی برای مشترکان غیر فعال اجتناب خواهد شد.

3- افزایش نرخ بازده

با توجه به این که ماژول تماس گیر هوشمند سبب کاهش هزینه‌ها و صرفه جویی در زمان خواهد شد، در نتیجه برای شرکت، سازمان یا کسب و کار استفاده کننده، افزایش نرخ بازده و بهره وری را نیز به دنبال خواهد داشت.

کسانی که تجربه همکاری با ما را دارند

ماژول‌های مشابه