سرویس فکس اینترنتی

معرفی سرویس فکس اینترنتی

سرویس فکس اینترنتی یا فکس تحت شبکه یک پنل تحت وب می‌باشد که روی سیستم‌های ویپ سوار می‌شود و می‌تواند به انواع  مراکز تلفن از جمله، مراکز تلفن استریسک، پاناسونیک، سیسکو و … متصل شود. ماژول فکس اینترنتی، عملیات ارسال و دریافت فکس را به وسیله انواع مراکز تلفن، حتی مراکز تلفن آنالوگ انجام می‌دهد. سرویس فکس اینترنتی دارای یک پنل است که توانایی تعریف اختصاصی هر یوزر به صورت جداگانه دارد. این ماژول می‌تواند تمامی ارتباطات فکس یک شرکت، موسسه یا سازمان را به طور کامل پشتیبانی و مدیریت کند. سرویس فکس اینترنتی مرکز تلکام ایران یک محصول دانش بنیان است که با افتخار در داخل ایران تولید شده و یک محصول کاملا بومی منطبق بر نیازهای شرکت‌های ایرانی می‌باشد.

سامانه فکس مجازی

تفاوت فکس اینترنتی با فکس سنتی چیست؟

از نظر نحوه عملکرد، سیستم یک فکس تحت شبکه  دقیقا مانند یک سیستم فکس سخت افزاری عمل می‌کند، با این تفاوت که دارای قابلیت‌ها و ویژگی‌های بیشتری است. شاید بزرگ‌ترین تفاوت یک سرویس فکس مجازی با فکس سنتی در استفاده از کاغذ و کاهش هزینه‌ها باشد. یک سیستم فکس مبتنی بر اینترنت هیچ نیازی به کاغذ ندارد و اسناد و فکس‌ها را در فرمت‌های مختلف و به صورت فایل‌های دیجیتالی ارسال و دریافت می‌نماید. برای استفاده از این سرویس، شما به هیچ دستگاه یا سخت افزاری نیاز ندارید و به کمک یک نرم افزار فکس سرور که روی کامپیوتر یا لپ تاپ شما نصب می‌شود، می‌توانید از قابلیت‌های این سرویس نهایت بهره را ببرید.

سرویس فکس مجازی چگونه کار می‌کند؟

سرویس فکس اینترنتی یک نرم افزار تحت وب است که می‌توان به راحتی آن را با سیستم اتوماسیون و crm شرکت یکپارچه سازی کرد. در این بخش مدیر سامانه می‌تواند برای هر یک از اعضا دسترسی‌های خاصی را ایجاد کند. برای مثال می‌تواند تعیین کند که یکی از اعضا امکان حذف فکس‌های دریافتی را داشته باشد یا خیر. پس از ایحاد دسترسی برای کاربران، هر کاربر می‌تواند فکس‌های ارسالی و دریافتی خود را مدیریت کند. امکان ارسال فکس داخلی (داخل سازمانی) و فکس خارجی (خارج از سازمان) وجود دارد. همچنین امکان حذف یا دانلود فکس‌ها به صورت pdf وجود دارد. 
 
 

 

قابلیت‌های نرم افزار فکس چیست؟

فکس اینترنتی یک سیستم بسیار کاربردی است و به وسیله آن می‌توان سطح دسترسی معینی را برای یک یوزر تعیین کرد. این سیستم می‌تواند بی‌‌نهایت داخلی فکس داشته باشد و ارسال و دریافت فکس‌های همزمان بدون هیچ مشکلی توسط آن انجام می‌شود. سامانه فکس مجازی با درگاه‌های ارتباط شهری در تعامل است و بسته به درگاهی که با آن در تعامل است می‌تواند تعداد معینی فکس را به طور همزمان ارسال و دریافت کند. سیستم ارائه شده توسط مرکز تلکام ایران می‌تواند تا 3000 فکس را به طور همزمان ارسال و دریافت کند. یکی دیگر از قابلیت‌های فکس تحت شبکه، امکان ارسال فکس داخلی می‌باشد. برخی از سازمان‌ها و اداره‌ها به اندازه‌ای بزرگ هستند که لازم است برخی از مکاتبات اداری داخلی به صورت فکس انجام شود. در این حالت به راحتی به کمک ماژول فکس سرور و بدون اشغال کردن خطوط مخابرات می‌توانید فکس‌های مورد نظر خود را ارسال و دریافت کنید.  این ویژگی در زمانی که خطوط مخابرات اشغال هستند، بسیار کاربردی است و می‌تواند نیازهای داخلی سازمان شما را برطرف کند. همچنین امکان ارسال فکس در فرمت محبوب pdf وجود دارد.

درگاه‌های ارتباطی نرم افزار فکس اینترنتی

این ماژول با برخورداری از انعطاف لازم برای ارتباط با انواع درگاه های ارتباطی نظیر E1 –  Sip Trunk خطوط شهری و … می تواند ارتباط با تمامی خطوط را برقرار کرده و عملیات ارسال و دریافت فکس را به صورت هم زمان با همه نوع خطوط ارتباطی داشته باشد.

 

ویژگی‌های ماژول فکس اینترنتی

1- قابلیت ارتباط با انواع مراکز تلفن و بسترهای ارتباطی  

2- قابلیت تعریف یوزرنیم و داخلی مشخص

3- جستجو بر اساس شماره‌های ورودی و خروجی 

4- امکان هماهنگی و یکپارچه سازی با سیستم crm

5- ارسال و دریافت 3000 فکس به طور همزمان

7- ارسال و دریافت فکس خارج از محل سازمان 

8- پشتیبانی از فرمت محبوب PDF

8- بایگانی و دخیره سازی فکس‌های دریافتی و ارسالی 

9- ارسال و دریافت فکس به صورت اتوماتیک و هوشمند

10- عدم نیاز به تعمیر و نگهداری تجهیزات فیزیکی

11- نگهداری و پشتیبانی آسان

12- ارائه بروزرسانی‌های منظم و دوره‌ای

 

نرم افزار فکس اینترنتی برای چه کسب و کارهایی مناسب است؟

سامانه فکس اینترنتی در واقع سیستمی است که می‌تواند در تمامی شرکت‌ها، موسسات و ارگان‌های دولتی و غیر دولتی مورد استفاده و بهره برداری قرار گیرد. سرویس فکس مجازی می‌تواند سبب بهبود وضعیت ارتباطات یک شرکت یا سازمان شده و با هزینه راه اندازی پایین، موجبات صرفه جویی در زمان و هزینه را برای مدیران فراهم آورد.

 شرکت‌ها با استفاده از این ماژول، علاوه بر صرفه جویی در مصرف کاغذ و جوهر، می‌توانند بستری برای ارسال و دریافت اطلاعات محرمانه خود با  امنیتی بالا را فراهم آورند. استفاده از این ماژول در کنار سایر ماژول‌های ویپ مانند ماژول نظارت و شنود یا ماژول تحلیل عملکرد کالسنتر می توانند به بهبود سیستم خدمات رسانی شما کمک کنند.

 

مزیت‌های استفاده از ماژول فکس اینترنتی

1- عدم نیاز به دستگاه فکس

برای استفاده از ماژول فکس اینترنتی دیگر به دستگاه‌های فکس قدیمی نیاز  نخواهید داشت به راحتی می‌توانید فکس‌های خود را از طریق کامپیوتر یا گوشی ارسال و دریافت کنید. 

2- عدم نیاز به پرینتر و کاغذ

برای استفاده از سامانه فکس مجازی نیازی به دستگاه پرینتر نیست و می‌توانید فکس‌های دریافتی و ارسالی را به راحتی روی سیستم خود ذخیره کنید و در صورت لزوم آن‌ها را چاپ کنید. با این وجود نیازی نیست که هزینه کاغذ، شارژ کارتریج و هزینه برق اضافی پرداخت کنید. 
 

3- صرفه جویی در وقت و زمان

امکان ارسال گروهی فکس‌ها این امکان را به شما می‌دهد که یک فکس را به طور همزمان برای چندین نفر ارسال کنید. به این صورت دیگر نیازی نیست که برای ارسال تک تک فکس‌ها زمان زیادی را صرف کنید. این مورد حتی می‌تواند هزینه‌های جاری شما را به شکل چشمگیری کاهش دهد.

4- بهبود خوانایی و صحت ارسال فکس

در فکس‌های سنتی یکی از مشکلات اساسی ناقص بودن یا ناخوانا بودن فکس دریافت شده می‌باشد. در سیستم‌های فکس اینترنتی، به علت پشتیبانی از سیستم ECM و همچنین ارسال فکس در بستر شبکه، احتمال خطا یا ناخوانایی و ناقص بودن متن و محتوای فکس تقریبا به صفر می‌رسد. این قضیه سبب بهبود خوانایی و صحت ارسال فکس می شود.

5- سهولت ارسال و دریافت فکس

در فکس‌های سنتی، شخص فرستنده باید به وسیله یک تماس تلفنی، گیرنده را از  ارسال فکس خود مطلع می‌کرد. اما در فکس اینترنتی فرد یا سازمان فرستنده با ارسال یک پیغام صوتی در بستر شبکه می‌تواند گیرنده را از دریافت فکس آگاه سازد، ضمن اینکه سیستم فکس سرور به گونه‌ای است که اگر گیرنده نیز پای سیستم حاضر نباشد، پس از ورود به سیستم از رسیدن فکس فرستنده آگاه می‌شود.
 

کسانی که تجربه همکاری با ما را دارند

ماژول‌های مشابه