ارسال فکس گروهی چیست و چه مزایایی دارد؟

ارسال فکس گروهی چیست؟

ارسال فکس گروهی رایج ترین روش انتقال اسناد یا یک بخشنامه مشترک به شعب یک سازمان می باشد. ارسال فکس گروهی به وسیله نرم افزار فکس سرور انجام می شود. به وسیله فکس های سنتی ساعت ها طول می کشد تا شما یک فکس را به ده ها نفر ارسال کنید، اما با بهره مندی از فکس سرور و استفاده از قابلیت ارسال فکس گروهی، شما می توانید تا 3000 فکس را به طور همزمان ارسال کنید.

ارسال فکس گروهی علاوه بر بهبود ارتباطات میان سازمانی و تحکیم پیوندهای میان شعب یک سازمان، می تواند به شما در اجرای یک فکس مارکتینگ و پروژه تبلیغات و بازاریابی مبتنی بر فکس، کمک بزرگی نماید. در ادامه با مرکز تلکام ایران همراه شوید تا بیشتر به بررسی فکس گروهی بپردازیم.

فکس گروهی چیست

چگونه باید فکس را به صورت گروهی ارسال کنیم؟

به طور معمول دستگاه های فکس سنتی، فکس را به صورت تک به تک ارسال می کنند و برای ارسال فکس در آنها، باید شماره فکس مقصد توسط متصدی فکس گرفته شود و پس از هماهنگی با مقصد، فکس ارسال گردد. این روش مساوی با صرف زمان بیش از حد و هزینه اضافی بابت استفاده از نیروی انسانی پای دستگاه فکس می باشد.

اما ارسال فکس از طریق نرم افزار فکس سرور به شما این امکان را می دهد تا یک فکس مشخص را به لیست شماره هایی که از قبل آماده و در نرم افزار فکس سرور خود ذخیره کرده اید، به یک باره و با یک کلیک ارسال نمایید. در این حالت شما ظرف چند ثانیه صدها فکس را به شماره مختلف ارسال می کنید و علاوه بر صرفه جویی در زمان، هزینه های مربوط به نیروی انسانی را تا حد قابل توجهی کاهش می دهید.

ارسال فکس گروهی برای چه کسب و کارهایی مناسب است؟

سیستم ارسال فکس گروهی برای آن دسته از سازمان ها و شرکت هایی که دارای شعب و نمایندگی های متعدد می باشند، بهترین راهکار برای بهبود و افزایش سرعت ارتباطات و میزان هماهنگی بین شعب و نمایندگی هاست. این سیستم کمک می کند تا یک بخشنامه، دستور و یا نامه اداری را ظرف چند ثانیه و به طور همزمان برای تمامی شعب و یا نمایندگی ها از طریق فکس سرور ارسال نماییم.

یکی دیگر از کاربردهای مهم سیستم ارسال فکس گروهی، استفاده از آن برای کسب و کارهایی است که به دنبال تبلیغات انبوه برای رونق کار خود هستند. فکس مارکتینگ نیز مانند ایمیل مارکتینگ یا اس ام اس مارکتینگ می تواند بازدهی خوبی را برای سازمان ها و شرکت ها به دنبال داشته باشد.

به طور کلی تمامی سازمان ها و شرکت ها به نحوی می توانند از خدمات متنوعی که سیستم ارسال فکس گروهی به آنها ارائه می دهد استفاده کنند. این سرویس سبب کاهش هزینه های مربوط به نیروی انسانی شده و موجب صرفه جویی در زمان و افزایش بازده برای انواع کسب و کارها در حوزه های مختلف کاری می گردد.

مهمترین مزایای ارسال فکس گروهی چیست؟

قابلیت اطمینان بالا

تنها چیزی که برای ارسال فکس گروهی به آن نیاز دارید، یک سیستم کامپیوتری و یک نرم افزار فکس سرور است. اگر شما یک سند را از طریق ایمیل ارسال کنید، احتمال اینکه گیرنده از نرم افزار یا دانش فنی مناسبی برای باز کردن و چاپ آن برخوردار نباشد، وجود دارد.

ضمن اینکه سیستم های فکس سرور عمدتا در برابر ویروس ها یا بسیاری از نقص های احتمالی برنامه نویسی که کامپیوترها با آن دست و پنجه نرم می کنند، مصون هستند. ارسال فکس قابلیت اطمینان بالاتری نسبت به ایمیل دارد و احتمال دیده شدن یک فکس دو برابر احتمال دیده شدن یک ایمیل در مقصد است.

چگونه باید فکس را به صورت گروهی ارسال کنیم؟

امنیت بالا

در ارسال انبوه ایمیل همیشه این خطر وجود دارد که حساب شما هک شده و اسناد شما به دست هکرها بیفتد. اما به دلیل استفاده فکس سرور از یک پروتکل امن، احتمال هک شدن و خطرات احتمالی ناشی از لو رفتن اسناد ارسالی شما، بسیار کاهش می یابد. گیرنده ممکن است با دریافت یک ایمیل، یک ویروس را وارد سیستم خود کند اما در ارسال فکس به صورت کامپیوتری، این احتمال بسیار ناچیز است.

سرعت انتقال بالا

فکس ها فورا ارسال می شوند و در لحظه به مقصد می رسند اما ایمیل ها در صورتی که دارای حجم بالایی از فایل ها باشند، ممکن است با تاخیر چند ثانیه ای ارسال و به مقصد برسند. از این رو سرعت ارسال فکس بسیار بالاتر از ایمیل است و می توان حجم زیادی از فکس ها را به یکباره و به صورت گروهی ارسال کرد.

سهولت استفاده

ارسال فکس گروهی به کمک یک سیستم کامپیوتری و یک نرم افزار فکس سرور میسر می شود. اگر در یک سازمان هستید و قصد ارسال فکس به صورت انبوه را دارید، کارمند شما به آسانی می تواند متن فکس ارسالی را  آماده و با یک کلیک به لیست تمام شماره هایی که از قبل آماده کرده اید ارسال کند و خیالتان راحت باشد که فکس های ارسالی شما چند ثانیه بعد به صدها مقصدی که از قبل تعیین کرده بودید رسیده است.

برای راه اندازی سرویس ارسال  فکس گروهی و یا مشاوره رایگان

 با کارشناسان ما تماس بگیرید.

در بحث پیرامون این مقاله شرکت کنید

تیم ایران تلکام

همانطور گفتیم وردپرس فقط یک اسکلت‌بندی اولیه به شما می‌دهد پس بقیه کارها با خودتان است.

درباره تیم ما بیشتر بدانید

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید