سیپ ترانک بیمارستان ها و درمانگاه ها

سیپ ترانک بیمارستان ها – درمانگاه ها یکی از مهمترین اهداف این مراکز درمانی برای مدرنیزه سازی و بهبود رضایت مراجعین و افزایش سطح کیفی خدمات ارائه شده است.

بیمارستان ها و درمانگاه ها از مراکز مهمی هستند که به طور روزمره افراد پرشماری به آنها مراجعه می کنند و تماس های زیادی برای دریافت مشاوره و یا نوبت گیری به سمت آنها روانه می شود. بخش مهمی از این تماس ها، تماس هایی ضروری هستند و باید در اسرع وقت پاسخ داده شوند، از این رو بهره مندی از خطوط سیپ ترانک و یک مرکز تماس مدرن، می تواند کمک شایانی در پاسخگویی سریع تماس ها به یک مرکز درمانی نماید.

تا انتهای این مطلب مرکز تلکام ایران همراه باشید تا بیشتر به کاربرد و راه اندازی Sip trunk بیمارستان بپردازیم.

چگونگی راه اندازی سیپ ترانک برای بیمارستان ها و درمانگاه ها

یک بیمارستان یا درمانگاه که قصد راه اندازی سیپ ترانک و استفاده از خطوط  تلفنی متعدد را برای پاسخگویی به مراجعین خود دارد، باید ابتدا از یک مرکز تماس ایده آل و استاندارد برای پشتیبانی از خطوط سیپ ترانک بهره مند باشد. برای راه اندازی سیپ ترانک بیمارستان ها و درمانگاه ها به سه طریق می توان عمل کرد:

روش اول:

در روش اول راه اندازی سیپ ترانک بیمارستان در صورتی که یک مرکز درمانی از قبل دارای یک مرکز تماس دیجیتال نظیر مرکز تماس سیسکو باشد، از روشی خاص برای پیاده سازی سیپ ترانک روی آن استفاده می شود. اما اگر مرکز تماس آن، یک مرکز تماس متن باز نظیر مرکز تماس استریسک باشد، نحوه پیاده سازی سیپ ترانک روی آن نیز متفاوت است.

راه اندازی سیپ ترانک برای بیمارستان ها و درمانگاه ها

روش دوم:

اگر مرکز تماسی که یک درمانگاه یا بیمارستان دارد، یک مرکز تماس آنالوگ، نظیر مراکز تماس سنتی پاناسونیک باشد، برای پیاده سازی سیپ ترانک روی آن باید از یک روتر و یا دستگاهی به نام مدیا گیتوی استفاده شود. البته در اکثر موارد توصیه و پیشنهاد ما راه اندازی یک مرکز تماس دیجیتال به جای مرکز تماس سنتی قدیمی می باشد، چرا که نه تنها هزینه راه اندازی آن تا 30 درصد کمتر از هزینه راه اندازی یک مرکز تماس آنالوگ است، بلکه قابلیت هایی 2 تا 3 برابر بیشتر نیز در بستر ویپ ارائه می دهد.

روش سوم:

حالت سوم مربوط به درمانگاه ها و مراکز درمانی کوچک یا نوپایی است که دارای مرکز تماس نیستند و علاقه دارند تا سیپ ترانک راه اندازی کنند. ما برای این مراکز ابتدا یک مرکز تماس دیجیتال با هزینه مناسب راه اندازی می کنیم و سپس روی این مرکز تماس امکان پیاده سازی سرویس سیپ ترانک را میسر می سازیم.

مزایای سیپ ترانک بیمارستان ها و درمانگاه ها

 1- امکان توزیع تماس های ورودی

استفاده از خدمات ویپ و سیپ ترانک سبب می شود تا تماس های ورودی به یک مرکز درمانی یا بیمارستان بر اساس گزینه های از قبل تعبیه شده روی تلفن گویای آن، توزیع و تقسیم شوند، در نتیجه اپراتورها هیچ وقت مشغول نیستند و خطوط همیشه آزاد است.

2- ارائه پیام های صوتی

ارائه پیام های صوتی در قالب مشاوره ها و یا راهنمایی ها به افراد تماس گیرنده، می تواند آنها را از نحوه نوبت گیری از هر بخش بیمارستان یا درمانگاه آگاه سازد.

3- راه اندازی سیستم نوبت دهی تلفنی هوشمند

راه اندازی یک سیستم نوبت دهی تلفنی به صورت خودکار و بدون دخالت اپراتور، یکی از مهمترین ویژگی های ویپ بیمارستان ها و درمانگاه هاست. راه اندازی چنین سیستمی با مزایای زیر برای یک مرکز درمانی همراه است:

  • حذف مراجعه حضوری برای نوبت گیری
  • صرفه جویی در زمان و هزینه
  • رعایت عدالت در نوبت دهی
  • بهبود دقت و نظم در فرآیند نوبت دهی
  • دریافت اطلاعات کامل تماس گیرنده اعم ازشماره تماس یا کد ملی
  • اجتناب از نوبت گیری تکراری
  • پیگیری و یا لغو نوبت گرفته شده از طریق کد پیگیری
حتما بخوانید : مزایای سیپ ترانک

4- ارسال پیامک پیگیری برای بیماران

خدمات ویپ کاملا قابل برنامه ریزی و سفارشی سازی می باشند و می توان سیستم نوبت دهی را به نحوی تنظیم کرد که پس از دریافت نوبت تلفنی توسط بیمار، پیامکی جهت تایید نوبت و اطلاع رسانی از ساعت دقیق نوبت برای وی ارسال گردد.

5- گزارش گیری تماس ها

یکی از قابلیت های مهمی که پس از پیاده سازی سیپ ترانک روی مرکز تماس یک بیمارستان یا درمانگاه از آن استفاده کرد، قابلیت گزارش گیری از تمامی تماس ورودی یا داخلی می باشد. به کمک این قابلیت می توان سابقه تمامی تماس های ورودی بیماران و یا همچنین تماس های داخلی کارمندان را با جزئیات مشاهده نمود.

6- ضبط تمامی مکالمات

ضبط مکالمات از جمله دیگر مزایای راه اندازی ویپ و خدمات مربوط به آن برای یک مرکز درمانی می باشد. به کمک این ویژگی می توان تمامی مکالمات را ضبط و در صورت لزوم آنها را بررسی نمود.

راه اندازی سیپ ترانک برای بیمارستان ها و درمانگاه ها

7- امکان راه اندازی فکس سرور

ایجاد یک مرکز تماس به منظور استفاده از سرویس سیپ ترانک، این مزیت را برای مراکز درمانی دارد که می توان روی این مرکز تماس، یک سیستم فکس اینترنتی نیز راه اندازی کرد. راه اندازی فکس سرور می تواند مزایای پرشماری را برای مراکز درمانی داشته باشد که مهمترین آن کاهش هزینه های مربوط به سیستم های سنتی فکس و بهبود ارتباطات از طریق شبکه می باشد.

8- سیستم پیجینگ

سیستم پیجینگ یکی دیگر از خدمات ویپ است که روی مرکز تماس بیمارستان ها و درمانگاه ها قابل اجراست. این سرویس نیز یک سرویس سفارشی ساز و شخصی ساز است که به واسطه آن می توان فرآیند پیجینگ پزشکان یا بیماران را در یک بیمارستان بهبود بخشید. این فرآیند می تواند به صورت هوشمند و خودکار با برنامه ریزی قبلی نیز انجام گیرد.

برای راه اندازی یک مرکز تماس و یا سیپ ترانک برای بیمارستان یا درمانگاه خود

با کارشناسان ما تماس بگیرید.

در بحث پیرامون این مقاله شرکت کنید

تیم ایران تلکام

همانطور گفتیم وردپرس فقط یک اسکلت‌بندی اولیه به شما می‌دهد پس بقیه کارها با خودتان است.

درباره تیم ما بیشتر بدانید

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید