راه اندازی سیستم دورکاری و فواید آن برای کسب و کارها

راه اندازی سیستم دورکاری یکی از آن دسته کارهایی است که امروزه به دلیل کاهش فضای فیزیکی شرکت ها، برای کسب و کارهای نوپا و کوچک بسیار سودمند و کاربردی است. البته ایجاد یک سیستم دورکاری فقط مختص یک کسب و کار کوچک نیست و کسب و کارهای بزرگ که دارای کارمندان شیفتی، چرخشی یا فری لنسر هستند نیز می توانند از این سیستم استفاده کنند.

راه اندازی یک سیستم دورکاری به بهبود تعاملات کارمندان با مدیران یا کارمندان با یکدیگر از راه دودر کمک نموده و موجبات کاهش هزینه را برای سازمان ها و شرکت ها فراهم می آورد. در ادامه با مرکز تلکام ایران همراه شوید تا بیشتر به مزیت ها و کاربرد سیستم دورکاری بپردازیم.

سیستم دورکاری چیست؟

به طور کلی یک سیستم دورکاری، یک سیستم نرم افزار محور می باشد که تعدادی کارمند یا سخت افزار را به یکدیگر از طریق شبکه متصل می کند. راه اندازی یک سیستم دورکاری می تواند هزینه های مربوط به جابجایی یا استفاده از تجهیزات و امکانات درون سازمانی را تا حد زیادی کاهش دهد. دورکاری می  تواند سبب کاهش هزینه ها و افزایش کیفیت کار کارمندان یک سازمان نیز باشد.

مزیت سیستم دوکاری

ماژول کالسنتر یا دورکاری چیست؟

ماژول کالسنتر یا دورکاری که یک ماژول ارائه شده توسط AHG تلکام می باشد، در واقع وظیفه  احراز هویت کارمندان و نظارت بر چرخه کاری آنان را در یک سازمان یا شرکت بر عهده دارد. این ماژول به مدیران این اجازه را می دهد تا نظارت دقیقی بر نحوه عملکرد و خروج و ورود کارمندان خود داشته باشند. به وسیله این ماژول می توان یک سیستم دورکاری برای کارمندانی که در منزل به کار مشغول هستند ایجاد نمود و علاوه بر حضور و غیاب، نحوه عملکرد آنها در ساعت های کار در منزل را نیز مورد رصد قرار داد.

نحوه عملکرد ماژول کالسنتر یا دورکاری چگونه است؟

این ماژول بر اساس احراز هویت کاربران کار می کند و می تواند متوجه این قضیه شود که یک کارمند دورکار دقیقا در چه ساعتی سیستم خود را روشن نموده و کار خود را آغاز کرده و در چه ساعتی کار خود را به اتمام رسانده است. از طریق این ماژول می توان زمان مفید کاری کارمندان دورکار را محاسبه کرد و بر عملکرد آنها نظارت دقیقی داشت.

راه اندازی سیستم دورکاری

مهمترین مزایای راه اندازی سیستم دورکاری چیست؟

راه‌اندازی سیستم دورکاری مزیت های بی شماری را به همراه دارد که عبارتند از:

کاهش هزینه ها و افزایش بازده مالی

اصلی ترین مزیت راه اندازی یک سیستم دورکاری برای یک سازمان یا شرکت، کاهش هزینه ها و افزایش نرخ بازده است. زمانی که یک کارمند در محل کار خود حاضر می شود، ناگزیر باید از تجهیزات متعددی نظیر یک سیستم کامپیوتری، کاغد و خودکار و سایر امکانات رفاهی و خدماتی محل کار استفاده نماید و این قضیه سبب افزایش هزینه های مربوط  به نگهداری و یا آب و برق یک شرکت می شود.

دورکاری روشی است که می تواند این هزینه ها را برای شما به صفر برساند. ضمن اینکه ماهیت دورکاری به دلیل کاهش مخارج مربوط به رفت و آمد نیر به نفع کارمندان شما نیز هست و سبب می شود تا با کاهش هزینه ها، بازده کلی شما و کسب و کارتان نیز افزایش یابد.

استفاده بهینه از زمان و افزایش بازده کاری

صرفه جویی در زمان یکی دیگر از مزایای مهم راه اندازی یک سیستم دورکاری برای شرکت هاست. زمانی که یک کارمند در منزل مشغول به کار است قطعا زمانی را صرف رفت و آمد در خیابان های شلوغ شهر نمی کند و به جای اینکه روزانه  دو ساعت را در مسیر رفت و برگشت به محل کار سپری کند با استراحت بیشتر و ذهنی آرام تر می تواند بازدهی بالاتری در کار خود داشته باشد و این قضیه نه تنها به نفع کارمندان شماست بلکه سبب بهبود عملکرد کاری آنان نیز شده و سرعت انجام امور شرکت یا سازمان شما نیز دوچندان می شود.

هزینه راه اندازی سیستم دورکاری

پیشگیری از عدم انتشار بیماری های همه گیر

یکی دیگر از مزایای مهم راه اندازی سیستم دورکاری برای کسب و کارها که در حال حاضر و به دلیل شیوع کروناویروس پر رنگ تر جلوه می کند، پیشگیری از عدم انتشار بیماری های همه گیر و واگیر دار می باشد. با توجه به شیوع کرونا ویروس و همه گیری آن در کشورمان، نیاز به فاصله گذاری اجتماعی حتی درمحل کار نیز افزایش یافته و راه اندازی یک سیستم دورکاری که به واسطه آن کارمندان بتوانند در شیفت های مختلف و به صورت چرخشی به دورکاری بپردازند شدیدا احساس می شود.

در صورتی که این فاصله گذاری در محل کار به خوبی اجرا نشود، ممکن است کارمندان شما بیمار شده و عملکرد کلی شرکت یا سازمان شما دچار اختلال گردد. ایجاد یک سیستم دورکاری می تواند در این شرایط نیز کسب و کار شما را از خطرات اینچنینی محفوظ نگه دارد و سلامت کارمندان شما را نیز تضمین کند.

برای راه اندازی یک سیستم دورکاری و یا مشاوره رایگان با کارشناسان ما تماس بگیرید.

در بحث پیرامون این مقاله شرکت کنید

تیم ایران تلکام

همانطور گفتیم وردپرس فقط یک اسکلت‌بندی اولیه به شما می‌دهد پس بقیه کارها با خودتان است.

درباره تیم ما بیشتر بدانید

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید