مزایای نرم افزار crm چیست؟ 6 مزیت مهم آن

مزایای نرم افزار crm برای کسب و کارهای گوناگون بسیار متنوع و پر شمار است. مشتریان شما مهمترین و ارزشمند ترین عنصر در کسب و کار و تجارت شما هستند. در نتیجه، جلب رضایت مشتری باید یکی از مهمترین محورهای کاری شما باشد و این بدان معناست که باید مشتریان و نیازهای آنان را به خوبی درک کنید.

توجه داشته باشید که درک صحیح مشتری و آگاهی از نیازها و دغدغه های وی، می تواند موجبات رشد کسب و کار شما را فراهم آورد. نرم افزارها و ماژول های ارتباط با مشتری یا همان CRM، مهمترین ابزاری است که در این راه می تواند به شما کمک کند. اگر می خواهید در این باره اطلاعات بیشتری را کسب کنید، تا انتهای این مطلب با مرکز تلکام ایران همراه شوید.

مزایای نرم افزار crm برای کسب و کارها

در ادامه به معرفی 6 مزیت مهم استفاده از نرم افزا CRM خواهیم پرداخت:

 1- ایجاد یک سازمان اطلاعاتی پیشرفته

هرچه بیشتر در مورد مشتریان خود آگاهی داشته باشید، بهتر می توانید به آنها خدمات رسانی کنید. شما باید هر کاری که آنها انجام می دهند و هر تعاملی که با سازمان شما دارند را  شناسایی و ثبت کنید. برای انجام این کار، شما باید از نرم افزارهای CRM استفاده کنید. یک نرم افزار ارتباط با مشتری، می تواند داده های دقیقی از رفتار مشتری را در اختیار شما قرار دهد.

این نرم افزار به شما این امکان را می دهد تا لیست گسترده ای از مشتریان و اطلاعات مهم در مورد آنها را ذخیره کنید و این امر باعث می شود تا با رفتار مشتری و علایق و سلایق او آشنا شوید و مطابق میل او عمل کنید.

مزایای نرم افزار crm

2- ایجاد ارتباطات پیشرفته

همان طور که در بالا گفته شد، CRM با دسترسی به  داده های مشتری، امکان دسترسی به خدمات سطح بالا را برای هر کارمند از شرکت شما نیز فراهم می کند. زمانی که اطلاعات مشتری به صورت دیتا بیس در اختیار تمامی کارمندان قرار داشته باشد، کارمند شما می داند که آیا این مشتری یک مشتری جدید است یا قدیمی و سابقه خرید او از شما چگونه می باشد. این اطلاعات به ایجاد ارتباطات بهتر میان کارمندان شما و مشتریان کمک می کند.

یک نرم افزار CRM با ایجاد اطلاعات دقیق درباره مشتری برای هر کسی که به آن نیاز داشته باشد، این نگرانی را از بین می برد که بر خلاف میل مشتری عملی از سمت سازمان شما انجام شود. به این ترتیب، فرقی نمی کند چه کسی است در حال حاضر با مشتری شما در ارتباط است، چرا که اطلاعات مشتری در اختیار تمام اعضای تیم فروش به صورت سیستماتیک قرار دارد.

3- بهبود خدمات مشتری

زمان شما با ارزش است، اما زمان مشتریان نیز برایشان ارزشمند است. اگر مشتری شما به مشکلی بر بخورد که شما نتوانید آن را حل کنید، او از شما ناراضی خواهد بود و ممکن است از چرخه مشتریان شما خارج شود. با بهره مندی از سیستم های CRM، می توانید پشتیبانی و نظارت دقیقی از فرآیند خرید مشتری یا خدمات پس از فروش آن داشته باشید و رضایت مشتری را جلب کنید. بهبود خدمات مشتری شاید از مهمترین مزایای نرم افزار crm باشد. وقتی یک مشتری از شما رضایت داشته باشد، قطعا شما را به اطرافیان و سایر همکاران خود نیز معرفی خواهد کرد.

 4- بهبود فرآیند فروش

تکمیل فرآیند فروش بدون دسترسی به یک نرم افزار crm ممکن نیست. یک نرم افزار crm دسترسی آسان به تاریخچه خرید مشتری را میسر می سازد. و شما با بررسی تاریخچه خرید مشتری، می توانید پاسخگویی مناسب تری به نیازهای مشتری داشته و از این طریق متوجه شوید که چه مشتریانی چه کالاهایی را بیشتر سفارش داده اند. کسب این اطلاعات نه تنها به برقراری ارتباط بهتر با مشتری کمک می کند، بلکه سبب بهبود فرآیند فروش نیز خواهد شد.

کاربردهای نرم افزار crm

5- کمک به بازاریابی اصولی

برخی از نرم افزارهای crm دارای ویژگی هایی است که می تواند روند اجرای یک بازاریابی منطقی و اصولی را برای مجموعه شما تسهیل نماید. به وسیله برخی از نرم افزارهایCRM  می توان نظر سنجی هایی از مشتری به عمل آورد و یا فرم هایی را برای او ارسال کرد که از طریق آنها اطلاعات ارزشمندی درباره مشتری به دست ما خواهید رسید. این اطلاعات از این جهت برای ما مفید است که به وسیله آنها می توانیم به بازاریابی مشتری با کالاها یا خدماتی که دقیقا مدنظر یا مورد علاقه اوست بپردازیم. این کار سبب کاهش هزینه ها و افزایش بازده تبلیغات خواهد شد.

 6- ارائه داده ها و گزارش های تحلیلی

یکی دیگر از مزایای نرم افزار crm ارائه داده ها و گزارش های تحلیلی درباره نحوه عملکرد کارمندان یک مجموعه است. شاید برای شما این سوال مطرح باشد که تحلیل عملکرد کارمندان یک مجموعه به وسیله ماژول های CRM چگونه سبب بهبود ارتباط با مشتری خواهد شد. زمانی که عملکرد کارمندان یک مجموعه توسط ماژول های CRM مورد تحلیل قرار می گیرد، نقاط ضعف و قوت آنها مشخص شده و برطرف نمودن نقاط ضعف و تقویت نقاط قوت کارمندان، به وضوح می تواند در ارتباط آنها با مشتریان تاثیر داشته  و موجبات رضایت مشتری را فراهم آورد.

ماژول های CRM ارائه شده توسط مرکز تلکام ایران

برای سفارش هر یک از ماژول های CRM ارائه شده توسط  AHG تلکام و مشاوره رایگان

با کارشناسان ما تماس بگیرید.

در بحث پیرامون این مقاله شرکت کنید

تیم ایران تلکام

همانطور گفتیم وردپرس فقط یک اسکلت‌بندی اولیه به شما می‌دهد پس بقیه کارها با خودتان است.

درباره تیم ما بیشتر بدانید

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید