crm موسسات گردشگری یکی از مهمترین بخش های یک آژانس توریستی یا مسافرتی می باشد که می تواند رضایت مشتریان موجود را جلب و مشتریان بالقوه را به سمت شما جذب کند. رفتار مشتری در حال تغییر است و انتظارات آنها نیز به نسبت زمان تغییر کرده است. همه به دنبال آسانترین راه برای خرید بلیط هواپیما و ثبت نام در تورهای مسافرتی هستند، رزرو هتل نیز از دیگر دغدغه های آنها در سفر می باشد. به کمک یک نرم افزار CRM شما می توانید به عنوان یک موسسه فعال در زمینه گردشگری، تمامی نیازهای مشتری را پاسخ داده و آنها را به سمت خود جذب کنید.

مدیریت ارتباط با مشتری شامل تاکتیک ها و استراتژی های مفیدی است که نه تنها سبب پیوند عمیق تر شما با مشتری خواهد شد بلکه سبب می شود تا میزان فروش و بازده شما نیز چند برابر شود. بزرگترین حسن یک سیستم crm برای موسسات گردشگری ، دسترسی به بانک اطلاعاتی مشتریان است. در ادامه مرکز تلکام ایران به بررسی کامل این موضوع که چگونه یک سیستم crm می تواند به یک موسسه گردشگری در راستای بهبود رضایت مشتری و افزایش بازده و درآمد کمک کند، خواهیم پرداخت.

ابزارهای CRM چگونه می توانند به موسسات گردشگری کمک کنند؟

یک تجارت مسافرتی باید دارای یک پلت فرم آنلاین باشد که به مشتری امکان رزرو یا خرید بلیط هواپیما و تورهای مسافرتی را به صورت آنلاین بدهد. یکی از مهمترین ابزارهای crm برای موسسات گردشگری در راستای بهبود رضایت مشتری، ماژول دریافت تماس از سایت است.

این ماژول که توسط  مجموعه ما نیز در بستر وب سایت آژانس مسافرتی شما قابل پیاده سازی است، به این صورت عمل می کند که گزینه ای تحت عنوان تماس رایگان در سایت تعبیه می شود که در صورت کلیک مشتری روی آن گزینه، پیامی برای شما ارسال می شود که شماره تماس مشتری را در اختیار شما قرار داده و از شما می خواهد تا با مشتری تماس بگیرید. تیم فروش شما پس از دریافت این پیام، بلافاصله با مشتری تماس گرفته و سوالات او را پاسخ داده و ابهامات او را در رابطه با خرید یا رزرو بلیط یا هتل برطرف می سازد. طبق آمار، استفاده از این ماژول، سبب رشد 30 درصدی فروش و بازده یک آژانس مسافرتی می گردد.

مزایای استفاده از CRM برای موسسات گردشگری

crm موسسات گردشگری و شخصی سازی اطلاعات مشتری

هر مشتری دارای علایق، ترجیحات و گزینه های منحصر به فرد خود برای سفر است. برخی از مسافران دوست دارند بیابان را اکتشاف کنند و در اقامتگاه های آرام بمانند، در حالی که عده ای از سر و صدای شهرهای بزرگ لذت می برند و می خواهند به جشن های محلی و یا مراکز خرید بروند. از آنجا که سلیقه مسافران بسیار متفاوت است، تجربه ای که از آژانس شما دریافت می کنند نیز باید برای هر یک از آنها بی نظیر باشد.

شما به کمک یک crm موسسات گردشگری می توانید ترجیحات اصلی مخاطبان مورد نظر خود را به راحتی درک کنید و این به شما این امکان را  می دهد تا تجربه ای را که به مسافر ارائه می دهید، شخصی سازی کنید. به عنوان مثال، شما با بهره مندی از یک سیستم سی ار ام می توانید بر اساس علایق یا مقصدی که مسافر قبلا انتخاب کرده، پیشنهاداتی مرتبط با سلیقه مشتری را در قالب ایمیل یا پیامک برای او ارسال کنید. جمع آوری این اطلاعات دقیق درباره مشتری، فقط به کمک ابزارهایCRM میسر خواهد بود.

ابزارهای CRM برای تجزیه و تحلیل اطلاعات مشتری در یک موسسه گردشگری چیست؟

ماژول های CRM متعددی در رابطه با دریافت و تجزیه تحلیل اطلاعات مشتری وجود دارد. یکی از شاخص ترین ماژول ها در این زمینه که توسط مجموعه مرکز تلکام ایران نیز ارائه می شود، سیستم تماس گیر خودکار می‌باشد. به وسیله این ماژول می توان با تماس خودکار و یا ارسال پیامک برای مشتریان بالقوه و یا مشتریان تصادفی، نظرات و سلایق آنها را در مورد مقصد و یا نوع سفر دلخواه آنها جمع آوری کرد و از این اطلاعات به دست آمده در راستای بهبود کمپین های تبلیغاتی و بازاریابی استفاده کرد.

یکی دیگر از قابلیت های ارائه شده توسط مجموعه ما که در crm موسسات گردشگری نقش به سزایی ایفا می کند، امکان ذخیره و ثبت اطلاعات مربوط به سابقه خرید مشتری می باشد. این قابلیت یکی از ویژگی های اصلی سیستم های CRM است که به شما به عنوان تیم فروش یک موسسه گردشگری، کمک می کند تا با بررسی سابقه خرید مشتری، تورهای دلخواه یا سفر به مکان های مورد علاقه را به او پیشنهاد کنید.

 نقش CRM در مدیریت شکایات مشتری چیست؟

شاید یکی از بزرگترین مزایای استفاده از CRM برای موسسات گردشگری این باشد که این سیستم به شما این مکان را می دهد تا شکایات و مشکلات مشتری را مدیریت کنید. تیم پشتیبانی شما می تواند جزئیات مربوط به همه تعاملات خود با مشتریان را ثبت کند، بنابراین آنها در مورد مشکلاتی که مشتریان شما با آن روبرو هستند مطلع شده و می توانند در صورت تقاضا به اطلاعات مشتری دسترسی پیدا کنند. از آنجا که ابزارهای CRM حاوی تمامی اطلاعات مربوط به مشتری هستند، شما می توانید از آنها برای درک بهتر و کمک به مشتریان ناراضی استفاده کنید.

مهمترین مزایای crm موسسات گردشگری چیست؟

مهمترین مزایای crm موسسات گردشگری چیست؟

استفاده از CRM برای موسسات گردشگری مزیت های بی شماری را به همراه دارد که عبارتند از:

کمک به ارائه خدمات مشتری محور

شرکت های گردشگری در طول سفر نیاز به برقراری رابطه مداوم با مسافر دارند. برای دستیابی به این هدف، آژانس های مسافرتی باید اطلاعات بیشتری را درباره مشتری بدانند. سیستم مدیریت ارتباط با مشتری نقش مهمی در جمع آوری این اطلاعات و ایجاد بسته های مقرون به صرفه برای مشتریان دارد. یک سیستم CRM به دلیل قابلیت هایی که دارد می تواند با تمام سیستم های موجود ادغام شود.

دسترسی به اطلاعات مشتری و ارائه خدمات مورد علاقه آنها، سبب می شود تا مشتری تعهد بیشتری به آژانس شما داشته باشد و وفاداری او به شما افزایش یابد و ار همه مهمتر این که شما را به دوستان و آشنایان دیگر خود نیز معرفی کند. کمک به ارائه خدمات مشتری محور از مهمترین مزایای یک سیستم ارتباط با مشتری برای موسسات گردشگری است.

تبلیغات و بازاریابی هدفمند

از دیگر مزیت های crm موسسات گردشگری باید به بازاریابی هدفمند اشاره کنیم. همان طور که قبلا نیز گفتیم، آگاهی از تعداد سفرها، مقاصد مورد علاقه و نوع هتل یا ایرلاین مورد پسند یک مشتری، می تواند به درک بهتر او کمک نماید. این داده ها می توانند به طبقه بندی صحیح مشتریان کمک نموده و سبب شود تا بهترین بازده را از تبلیغات و کمپین های بازاریابی خود بگیریم. یکی از مزایای سیستم های ارتباط با مشتری، کمک به تبلیغات و بازاریابی هدفمند است.

افزایش فروش و نرخ بازده

هرچه اطلاعات بیشتری درباره مشتریان داشته باشید، می توانید خود را بیشتر با سلیقه آنها وفق دهید و نزدیک شدن به سلیقه مشتری به معنای درک بهتر او و جلب رضایت او خواهد بود. جلب رضایت مشتری سبب افزایش میزان فروش و رشد نرخ بازده در یک موسسه گردشگری خواهد شد، و این اصلی ترین هدف و بزرگترین مزیت استفاده از یک سیستم ارتباط با مشتری می باشد.

برای راه اندازی یک سیستم crm یا مشاوره رایگان با کارشناسان ما تماس بگیرید.

در بحث پیرامون این مقاله شرکت کنید

تیم ایران تلکام

همانطور گفتیم وردپرس فقط یک اسکلت‌بندی اولیه به شما می‌دهد پس بقیه کارها با خودتان است.

درباره تیم ما بیشتر بدانید

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید