Veeam & monitoring یکی از نرم افزارهای مجازی سازی برای مانیتورینگ و رصد محیط‌های مجازی است . از نرم افزار Veeam & monitoring می‌توانید برای گزارش‌گیری، مستندسازی و مانیتورینگ Microsoft Hyper-V، VMware VSphere و Veeam Backup & Replication استفاده کنید. از این نرم افزار برای ردیابی مشکلات سیستم استفاده می‌شود. به طوری که قبل از بروز هر گونه مشکل بتوانید آن را ردیابی و برطرف کنید. 

نرم افزار Veeam & monitoring چکار می‌کند؟

این نرم افزار می‌تواند گزارش‌گیری، برنامه ریزی و مانیتورینگ را برای نرم افزار پشتیبان گیری Backup Veeam فراهم کند.

همچنین از آن می‌توانید برای رصد رخدادهای زیرساخت مجازی برای vSphere و V-Hyper استفاده کنید. این پلتفرم یک کروکی و نقشه کلی از زیرساخت مجازی را برایتان ترسیم می‌کند. با کمک آن می‌توانید گزارش‌های مورد نیاز خود را استخراج کنید.

از دیگر کاربردهای نرم افزار Veeam & monitoring می‌توان به ارائه مستندسازی زیرساخت‌های مجازی، شامل تاریخچه کاملی درباره تمامی Objectها، تنظیمات و تغییرات اشاره کرد. علاوه بر این می‌توانید اطلاعات مفیدی در مورد وضعیت حال و گذشته زیرساخت مجازی بدست آورید.

نرم افزار Veeam & monitoring

ساختار Veeam & monitoring

این نرم افزار بر روی Server/Client مبتنی است و از اجزای زیر تشکیل شده است:

  • Veeam One Server: این بخش برای گردآوری اطلاعات از زیرساخت‌های مجازی و ذخیره آن‌ها در پایگاه داده SQL  کاربرد دارد. این بخش از دو قسمت Veeam ONE Reporting Server و Veeam One Monitoring Server تشکیل شده است.
  • Veeam One Web UI: این قسمت برای دریافت گزارش‌ها و داده‌های جمع آوری شده کاربرد دارد که شامل دو بخش Veeam ONE Business View Client و Veeam ONE Reporting Client است.
  • Veeam One Monitor Client: این بخش هم ابزاری برای پیکربندی سیستم مانیتورینگ است. به طوری که هاست را مانیتورینگ کند. همچنین از طریق این قسمت می‌توانید مدیریت هشدارها و مانیتورینگ داده‌ها را به راحتی مشاهده کنید. تحلیل کارایی Objectهای زیرساخت مجازی و اجزای زیرساخت Backup اشکال زدایی هم از دیگر کاربردهای این بخش است.

Veeam & monitoring

نحوه عملکرد Veeam & monitoring

Veeam & monitoring  با کمک یک ابزار به نام Capacity Planner عمل می‌کند. با کمک این ابزار می‌توانید منابع را به شکل بهینه و هوشمندانه‌تری بین چندین سیستم به اشتراک بگذارید. بنابراین این ابزار به شما مدیریت کاملی در این رابطه می‌دهد.

در قسمت تنظیمات نرم افزار هم می‌توانید هشدارهای امنیتی را تنظیم کنید تا به روش‌های مختلفی اطلاع رسانی شود.بخش دیگری از نرم افزار هم به دریافت گزارشات وضعیت کنونی اختصاص دارد. شما می‌توانید آن را به نحوی تنظیم کنید که بتوان گزارشات را در یک بازه زمانی مشخص دریافت کرد.

رصد بکاپ سایت از دیگر کاربردهای این نرم افزار است. Veeam & monitoring از رابط کاربری ساده و گرافیک زیبا برخوردار است. به طوری که به راحتی می‌توانید از آن استفاده کنید.

ویژگی‌های نرم افزار Veeam One

به طور کلی ویژگی‌های نرم افزار Veeam & monitoring عبارت است از:

  •  1- قابلیت اتصال به VMware vSphere و Microsoft Windows Server 2019 Hyper-V و همچنین Hyper-V 2019؛
  • 2- دریافت گزارش های دقیق و جامع از فعالیت‌های Hypervisor و Virtual Machines؛
  • 3- مانیتورینگ منابع اختصاص داده شده به Virtual Machine در ویندوز سرور Hyper-V و در vSphere؛
  • 4- قابلیت دریافت برنامه کامل به منظور اختصاص دادن بهینه منابع با استفاده از ویژگی Capacity Planning؛
  • 5- قابلیت دریافت اعلان هوشمندانه برای تغییرات در سطح Hypervisor و VM؛
  • 6- مستندسازی پیشرفته از زیرساخت مجازی سازی شده.

برای استفاده از خدمات مجازی سازی مرکز تلکام ایران روی دکمه زیر کلیک کنید