ارتباط voip با crm و امکانات بارز این ارتباط

ارتباط voip با crm یکی از مهمترین اصول و ارکان یکپارچه سازی ارتباطات در سازمان ها و شرکت ها می باشد. در این مقاله قصد داریم تا از نحوه ایجاد این ارتباط با شما صحبت کنیم و مزایای ارتباط voip با crm را برای کسب و کارها مختلف به شما معرفی کنیم، پس با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.

ارتباط voip با crm چه اهمیتی برای کسب و کارها دارد؟

سازمان ها، شرکت ها و مشاغل مختلف، به منظور استفاده هرچه بهتر از قابلیت هایی که ویپ به آنها ارائه می دهد، می توانند با متصل نمودن سیستم های crm به ویپ، به این مهم دست یافته و در جهت ایجاد ارتباطی امن و سریع اقدام نمایند. در واقع اصلی ترین دلیل اهمیت اتصال میان سیستم های CRM با سیستم های ویپ و مرکز تماس، یکپارچه سازی ارتباطات می باشد. یکپارچه شدن ارتباطات می تواند تا حد زیادی هزینه ها را کاهش داده و بازدهی را افزایش دهد و موجبات صرفه جویی در زمان و کاهش استفاده از منابع انسانی را برای یک سازمان فراهم آورد.

چه ارتباطی بین voip با crm

مهمترین مزایای ارتباط voip با crm برای سازمان ها و شرکت ها چیست؟

ارتباط voip با crm مزیت های زیادی را برای شرکت ها و سازمان ها به همراه دارد که عبارتند از:

 بهبود رضایت مشتری و افزایش بازده

نرم افزارهای ارتباط با مشتری، اطلاعات و داده های مشتری را با توجه به سابقه خرید آنها ثبت و در دسته های از قبل تعیین شده توسط شما نگهداری می کنند. هنگامی که  یک ارتباط یکپارچه بین نرم افزار CRM شما با مرکز تماس شما وجود داشته باشد، به هنگام تماس مشتری و احراز هویت وی، اطلاعات او از طریق سیستم CRM برای سیستم ویپ ارسال شده و تیم پاسخگویی یا تلفن گویای هوشمند شما، قابلیت تفکیک و تمایز میان مشتریان را بر حسب سابقه خریدی که دارند میسر می سازد.

این ویژگی سبب می شود تا برای مشتریان جدید توضیحاتی کامل تر ارائه دهید و به مشتریان قدیمی خود پیشنهادات و تخفیف های مدنظر را ارائه کنید. این چرخه در نهایت سبب بهبود رضایت مشتری و به تبع آن افزایش میزان بازدهی کسب و کار شما می شود.

تبلیغات و بازاریابی هدفمند

یکی از مزایای مهم ارتباط voip با crm را می توان در اجرای هدفمند کمپین های بازاریابی و تبلیغاتی جستجو کرد. زمانی که سیستم ارتباط با مشتری شما به صورت یکپارچه با مرکز تماس شما در تعامل باشد، شما می توانید از اطلاعات و سابقه خرید مشتری استفاده نموده و یک کمپین تبلیغاتی هدفمند را کلید بزنید.

فرض کنید که شما صاحب یک فروشگاه فروش کفش های زنانه هستید و تخفیف ویژه ای را برای فروش کتانی های زنانه خود در نظر گرفته اید، با بهره مندی از اطلاعاتی که سیستم CRM به شما می دهد، می توانید مشتریانی را که در یک سال گذشته از فروشگاه شما کتانی زنانه خریده اند را رصد کرده و این آفر را فقط برای مشتریان علاقه مند به کتانی به صورت پیامک یا ایمیل از طریق سیستم ویپ خود ارسال نماید.

تحقیقات نشان داده که بازدهی تبلیغات با توجه به سابقه خرید مشتری، تا دو برابر بیشتر از تبلیغات تصادفی یا بدون در نظر گرفتن سابقه خرید مشتری می باشد. در اینجا ارتباط CRM با ویپ به نفع شما تمام شده و سبب کاهش هزینه های مربوط به تبلیغات و افزایش بازده آن برای سازمان یا شرکت شما خواهد شد.

بهبود عملکرد سازمانی

بهبود عملکرد سازمانی، ترکیبی از دو مزیت بالاست که سبب می شود با جلب رضایت مشتری و بهینه سازی فرآیند تبلیغات و ارتباط با مشتری، عملکرد کلی سازمان خود را بهبود بخشیده و نه تنها مشتریان جدید بیشتری را جذب کنید، بلکه مشتریان قدیمی خود را نیز حفظ نمایید. این روند سبب رشد چرخه مالی سازمان شما و پیشرفت سریع تر شما نسبت به سایر رقبا و برندها خواهد شد.

مزایای ارتباط voip با crm

ایجاد ارتباط voip با crm توسط مرکز تلکام ایران

برای ایجاد ارتباط voip با crm در سازمان یا شرکت خود، می توانید با کارشناسان ما در مجموعه AHG تلکام تماس گرفته و با شرح نیازهای کاری خود برای متخصصین ما، بهترین راهکار یکپارچه را از کارشناسان ما دریافت کنید. متخصصین شبکه ما، با تجربه و مهارت بالا و با علم به شرایط و نیازهای کاری شما، بهترین راهکارهای یکپارچه سازی ویپ با CRM را انتخاب نموده و با مناسب ترین قیمت و بالاترین کیفیت، این راهکارها را برای شما عملی خواهند کرد.

برای یکپارچه سازی ارتباطات سازمان یا شرکت خود و یا مشاوره رایگان

با کارشناسان ما تماس بگیرید.

در بحث پیرامون این مقاله شرکت کنید

تیم ایران تلکام

همانطور گفتیم وردپرس فقط یک اسکلت‌بندی اولیه به شما می‌دهد پس بقیه کارها با خودتان است.

درباره تیم ما بیشتر بدانید

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید